Šestnáct základních škol napříč celou republikou se sešlo na ZŠ Dobiášova v Liberci, která hostila finálový turnaj v přehazované. V rámci sportovní ligy škol soutěžilo celkem 16 týmů o pohár MŠMT. Dvoudenního turnaje, kterého se účastnili žáci prvního stupně, tedy ročníků 2007 až 2009 se z vítězství radovala ZŠ Jeremenkova z Prahy, která ve finálovém souboji porazila ZŠ Znojmo.

V souboji o třetí příčku vyhrála ZŠ Karlovy Vary. „Těší mě, že jsem byla pozvaná. Akci jsem si moc užila a věřím, že i všichni ostatní“, svěřila se patronka akce Lucie Kolářová, volejbalistka liberecké Dukly a mimo jiné sestra fotbalového brankáře pražské Slavie Ondřeje Koláře. Ta byla po celou akci přítomná a fanouškům ochotně podepisovala autogramy

Volejbalistka na přehazované vyrůstala a poté se tento sport dostala právě k volejbalu. Momentálně válí v dresu liberecké Dukly.“ Sportovní liga v přehazované je skvělá. Je to další možnost, jak dostat děti ke sportu a ukázat jim, že sport je zábava,“ dodala na závěr Kolářová, jenž studovala právě na ZŠ Dobiášova, která celou akci pořádala. Pořadatelská skončila na turnaji skončila sedmá.