Po sedmém kole to však stačí jen na 10. místo průběžného pořadí, což je první sestupová příčka. Přesto mají Novoborští důvod k optimismu.
„Výhra byla důležitá, protože už jsme byli od záchrany vzdáleni 4 body, dnes jsme se k ní opět přiblížili,“ líčil po utkání kapitán domácích Martin Vaculík.
Klíčové je ale podle něj rozlosování, které určilo, že Nový Bor čekají v závěru sezony papírově slabší týmy. „Máme před sebou ještě dva soupeře, kteří jsou na tom přibližně stejně jako my nebo dokonce hůře,“ řekl Vaculík a měl tím na mysli deváté Kozolupy a poslední Poštovní spořitelnu „B“. „Proti nim musíme uhrát nějaké další body,“ dodal.

Svou roli může sehrát také fakt, že týmy z poklidného středu tabulky nemusí v závěrečných kolech nastupovat v nejsilnějších sestavách. To by mohl být případ Lysé nad Labem nebo Holdie Praha, se kterými se Nový Bor setká v samém závěru sezony.
Příští dvě kola nicméně postaví před Novoborské již zmíněné Kozolupy (12. 2.) a v domácím prostředí rezervu Poštovní spořitelny (26. 2.).

Výsledky

1. NOVOBORSKÝ ŠK „B“ – OAZA PRAHA 5,5:2,5.
Vyhráli: Kulhánek, Kučera P. st., Oreský. Remízovali: Kochetkova, Vrána, Šťastný, Vaculík, Kučera P. ml. – Vedral, Kubečka, Straka, Klecker, Pirklová.

KRAJSKÝ PŘEBOR:
ČESKÁ LÍPA – TJ JISKRA TANVALD 4,5:3,5.

Vyhráli: Dalecký, Honců, Grindler M. – Pražák, Bém. Remízovali: Boreš R., Slavík, Grindler V. – Kadeřábek, Liška, Hloucal.

ŠK LIBŠTÁT – 1. NOVOBORSKÝ ŠK „D“ 6,5:1,5.
Vyhráli: Bláha, Brouček, Špinka, Dolenský, Šimůnek. Remízovali: Zboroň, Maryško, Jakubů – Tryhuba, Fiedler, Mach.

Jindřich LESAGE