Na severu Čech se na první branku čekalo do 24. minuty, kdy skóre otevřel Antonín Stárek. V polovině zápasu hosté srovnali, střelou z dálky se prosadil Navrátil. Jenže o minutu a půl vrátil Lípě vedení Milan Tichý, který proměnil trestné střílení.

Další dva góly vměstnali domácí do 11 vteřin. Halu dostal do varu Jan Peška, po něm se trefil Jaromír Ekl. Ve zbývajícím čase musela Lípa přežít dvě oslabení, mohli se ale spolehnout na velmi dobrý výkon brankáře Jana Dvořáka.

„Těžká, vyrovnaná a hlavně férová série. Vary se hodně zlepšily od postupu a nedaly nám nic zadarmo. My jsme to dneska týmově odbojovali a i díky skvělým fanouškům, který nás podporovali celou sezonu, jsme dokázali udržet Superligu v České Lípě,“ nechal se slyšet českolipský florbalista Daniel Štěrba.

Ve druhé sérii, která také skončila sedmým zápasem, slaví Pardubice. V rozhodujícím duelu porazily Otrokovice 4:1.

FBC Česká Lípa - FBC Hurrican Karlovy Vary 4:1 (0:0, 4:1, 0:0)

Branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 24. Stárek (Slaný), 32. Tichý (TS), 37. Peška (Krajcigr), 37. Ekl (Jirsa) – 31. Navrátil (Nushart). 

R: Baloun, Sommer. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Střely: 23:16. Konečný stav série: 4:3. 

Česká Lípa: Dvořák (Chyna) – Tichý, Mlejnek (C), Stárek, Slaný, Štěrba – Peška, Pekárek, Dzierža, Kouba, Karel, Kopič, Jirsa, Krajcigr, Ekl, Vavruška.