Na hejtmanství se úspěchy 1. Novoborského šachového klubu přijeli pochlubit prezident klubu Roman Mužík a jednatelé Petr Boleslav a Viktor Novotný.

A že bylo čím se chlubit! Vždyť novoborští šachisté popáté v řadě vyhráli extraligu a zlato přivezli i z Evropského klubového poháru šachistů.

„V přítomnosti starosty města Jaromíra Dvořáka předali hejtmanovi šachové hodiny a naopak od hejtmana převzali ocenění v podobě věcných dárků," sdělil krajský mluvčí Jiří Langer s tím, že hejtman po gratulaci k vítězství v družném rozhovoru přiznal, že v dětství navštěvoval šachový kroužek na hrádecké základní škole.

„Představitelé klubu zase informovali o celostátní kampani Šachy do škol, která vznikla za podpory Šachového svazu ČR, který k rozjezdu využil dotace MŠMT na sportovní činnost," tvrdí Langer.

Novoborští šachisté vybojovali zlato na 29. ročníku Evropského klubového poháru šachistů v říjnu v Řecku. Nejdříve v předposledním kole senzačně porazili ázerbájdžánský velkoklub SOCAR a poté si po bezchybném výkonu poradili i s běloruským Minskem. Na řecký Rhodos přitom dorazila více jak padesátka klubů z celé Evropy. Sedmi koly prošel novoborský tým ve složení Navara, Wojtaszek, Láznička, Sasikiran, Hráček, Bartel, Cvek bez jediné zápasové porážky!

Novoborským šachistům však evropský úspěch nestačil a opanovali i domácí extraligu. Pátým titulem v řadě se Novoborští nesmazatelně zapsali do historických tabulek. „Úspěch v Evropském poháru nám do letošní sezony zvedl sebevědomí, což se pozitivně projevilo v zápasech s našimi největšími rivaly," zhodnotil kapitán týmu Petr Boleslav.