Do poslední partie bylo napínavé střetnutí v 6. kole 1. ligy mezi Novoborským ŠK „B“ a Sokolem Vršovice.
1. Novoborský ŠK „B“ - Sokol Vršovice 4:4
Nový Bor nenastoupil do utkání v nejsilnější sestavě. Kvůli hostování v německých týmech na tamnějších soutěžních utkáních chyběli hned čtyři hráči - na první šachovnici hrající velmistr Kalod, bratři Borešové a Völfl. Avšak také soupeř přijel bez dvou členů základní soupisky - Krňávka a Šelelja.
První body se dělily spravedlivě. Nejdříve byla odehrána partie na druhé šachovnici - Petr Pisk v mírně nevýhodném postavení ochotně měnil své figury za soupeřovy, aby v zápětí navrhl remízu, kterou vršovický David Dubeček přijal. Druhý půlbod na konto domácích připsal Petr Kučera starší. Jako černý se také zpočátku trápil v poněkud horším postavení, ale dokázal soupeře zatlačit na dámském křídle a vyvážit tím šance bílého na křídle opačném. Po další dělbě bodů byl stav utkání 1:1. Následovala série končících partií, která vlévala optimismus do žil Novoborským. Na sedmé šachovnici rozehrál rychlým tempem naučené zahájení Petr Kučera mladší. Výbornou střední hrou a ziskem pěšce vyvolal v soupeři touhu po satisfakci, vylákal jeho krále doprostřed šachovnice a tam ho matoval - 2:1. Třetí bod pro domácí získal Martin Vaculík. Jeho soupeř neodehrál dobře zahájení, dostal se pod tlak, přišel o tři pěšce a partii vzdal. Také soupeř Jana Vrány (na třetí šachovnici) se špatně popasoval se zahájením, dostal se do nevýhodného postavení, následovala časová tíseň, hrubá chyba a prohra - 4:1.
Slibné vedení znamenalo pro Novoborské jediné - stačí jedna remíza a vítězství je doma. Ale v té době už pohled na rozehrané šachovnice nebyl příliš optimistický. Nejprve po neúspěšných pěšcových útocích podlehl na první šachovnici Tomáš Kulhánek s bílými figurami Janu Sodomovi. Následně ve velice zajímavé partii a po velkém boji nakonec nestačil na svého soupeře z Vršovic Milan Srba - 4:3. A tak se všechny zraky upínaly k poslední osmé šachovnici, kde válčila českolipská posila Novoborských Lucie Jínová proti Milanu Markovičovi. Jínová se dostala (těsně před 40. tahem) do časové tísně, chybovala a přišla o pěšce. Následné stále ještě remízové vyhlídky byly potlačovány další časovou tísní, při které se domácí hráčka dopustila více chyb než soupeř, prohrála o tah pěšcové závody k proměně a skončila v matové pozici uprostřed šachovnice - 4:4.
Bodovali: Vrána, Vaculík, Kučera ml. - Sodoma, Srba, Markovič; remizovali: Pisk, Kučera st. - Kubečka, Schula.
Po remize 4:4 zůstává 1. Novoborský ŠK „B“ ve vedení západní části 1. ligy o pouhý bod před svým příštím soupeřem TJ Pankrác, se kterým se střetne v rámci 7. kola 10.2.
Pořadí 1. ligy - západ
1. Novoborský ŠK „B“ 16 b., 2. TJ Pankrác 15 b., 3. ŠK ČSOB 12 b., 4. Holdia DP Praha „B“ 12 b., 5. ŠK Polabiny 10 b., 6. TJ Slavia Hr. Králové 10 b., 7. Sokol Vršovice 8 b., 8. TJ ŠO Chrudim 7 b., 9. ŠK Sokol Vyšehrad 6 b., 10. Sokol Plzeň I „B“ 6 b., 11. Karlovarský šachklub Tietz 3 b., 12. TJ Sokol Zaječice 0 b.

Další zprávy z regionu najdete zde