Oproti prvnímu turnaji přibylo tak trochu zákeřné pravidlo „co pivo, to bod navíc“. Středeční odpoledne si tak mohl každý zpříjemnit co hrdlo ráčilo. A jak se nakonec ukázalo, v teplých letních dnech jde šachistům pivo k duhu stejně dobře, jako mnohým příznivcům jiných sportů. Kdo nevypil alespoň 5 orosených půllitrů, do první pětky nepronikl!

Vítězem jedenáctikolového klání se stal s 15 body viceprezident 1. Novoborského ŠK Viktor Novotný. „Za vítězství vděčím především vzácné vyrovnanosti – měl jsem 7,5 bodu za šachy a něco přes 7,5 piva, když jsem to 8. prostě do sebe už nestihl nasoukat. I já jsem měl trochu problém s bublinkami, ještě jsem nezažil, že by ředitel a rozhodčí turnaje v jedné osobě při vyhlašování tak škytal,“ barvitě popsal svůj úspěch Novotný.
Nechal za sebou nejenom favorita z Českých Budějovic, který si nechá říkat Bivoj a do Nového Boru se přijel prosadit hlavně skrz chmelový mok, ale především papírově silnější hráče, kteří se s pitím drželi výrazně zpět. Jan Vrána, snad nejnadějnější mladý novoborský šachista, nasbíral sice nejvíce bodů ve hře (9,5 bodu z 11 možných), ale 0 bodů za pití piva ho stálo lepší než osmé místo.

Další turnaj Ajeto Summer Blitz je na programu v sobotu 9. srpna od 17 hodin. Tentokráte se ale už každý bude muset spolehnout jen na svůj šachový um, piva se počítat nebudou!