Výkony reprezentačního výběru českých florbalistů na právě skončeném 11. světovém šampionátu v Lotyšsku, kde Češi včera odpoledne v boji o bronzové medaile podlehli Švýcarsku, sledoval u televizní obrazovky také bývalý reprezentant a současný tahoun českolipského FBC hrající manažer Štěpán Slaný.

Oslovili jsme jej s tím, aby vystoupení národního týmu zhodnotil.

„Každé mistrovství světa bez zisku medaile je zklamání," řekl Slaný na úvod svého hodnocení.

„Bohužel k tomu, že jsme bez medaile, přispělo asi nejtěsnější a smolně prohrané semifinále s Finy. Ale na to se historie neptá… Musím říct, že tento neúspěch tak trochu symbolicky zakončuje neúspěšné dvouleté období, kdy jsme na turnajích typu Euro Floorball Tour nedokázali držet tempo se Švédskem, Finskem ani se Švýcarskem, to celé dokresluje nynější stav v našem florbalu," zdůraznil Slaný.

„Již před letošním světovým šampionátem jsem do odborných magazínů psal, že by se vedení florbalové unie mělo zabývat přestavbou kompletního realizačního týmu, které se u mužské reprezentace s jednou přestávkou drží téměř dvacet let. Jsme mladý, dynamický sport, který se nebojí riskovat, jako je třeba Superfinále, a tak by nyní měl přijít menší all-in v podobě volby nového realizačního týmu," netají Štěpán Slaný.

Kdo z Čechů ho nejvíc zaujal?

„Osobně se mně líbily výkony mladých hráčů jako Beneše, Němečka a v dobrém světle se ukázal brankář Souček. U zbytku hráčů se výkony čekaly. Prosazují se ve švédské lize a dokáží konkurovat těm nejlepším. Teď po šampionátu půjde hlavně o to, kdo ten stroj dokáže správně namazat. Kvalitu máme. Navíc za dva roky mistrovství světa pořádáme, což bude velké lákadlo.