Mix florbalistů a hokejistů z České Lípy vypálil rybník všem extraligovým celkům, včetně obhájců titulu z Mladé Boleslavi. Cesta Kelly Family v play off byla vydlážděná jednobrankovými výhrami a výjimkou nebylo ani finále, ve kterém českolipští mladíci porazili prvoligové hráče z pražských Vinohrad poměrem 5:4.

Lídr vítězů Radek Gwuźdź navíc vyhrál také prestižní individuální soutěž v tvrdosti střelby (takzvaný Shooting Contest). Nutno ovšem dodat, že jeho rány sice byly rychlé a stačily k cestě vyřazovacím pavoukem až na samý vrchol, ale celkově nebyly nejrychlejší. Absolutní rekord totiž vytvořili v průběhu turnaje společně Karel Veber a Jan Jedlička se shodným výkonem 182 km/h.

Mezi ženami kraloval zcela suverénně extraligový Chodov. Pražanky při své premiérové účasti neztratily v turnaji jediný bod a na své konto si připsaly i většinu ocenění v individuálních soutěžích.

O tom, že českolipský florbalový svátek získává na prestiži, svědčí čísla, která byla opět rekordní. Zúčastnilo se ho přes 300 sportovců. Mužskou kategorii zaplnilo 40 týmů, z nichž hned 12 v sobě neslo extraligovou stopu. K vidění byla znovu řada reprezentantů. Vedle domácího Štěpána Slaného například Martin Richter, Ondřej Fojta, Petr Novotný, bratři Krupičkovi, David Bouša nebo Michal Vrtiška.

Převážná část hlavního soutěžního i doprovodného programu se premiérově odehrála na zimním stadionu v České Lípě, kde byl pro tuto akci položen speciální povrch tarkett. Ostatní zápasy se uskutečnily v nedaleké hale TJ Lokomotiva.

„Díky přeložení většiny utkání do prostor zimního stadionu nakonec celá akce proběhla na dvě stě metrech a netrápila účastníky zbytečnými, a na některých letních turnajích nepříjemně dlouhými, přesuny,“ řekl jeden z hlavních pořadatelů Štěpán Slaný.

Pořadí
Muži: 1. Kelly Family (Česká Lípa), 2. Cabriolet makers (Praha - Vinohrady), 3. Mistři galaxie (Sparta Praha).
Ženy: 1. Čodov (Praha - Chodov), 2. Záporné coury (Kladno), 3. IBK Lentilky (Mladá Boleslav).