Tento závod se po několika letech vrací do atraktivních terénů v okolí Havraních skal a Údolí samoty, úplnou novinkou je centrum závodu právě v Radvanci. Organizační novinkou letošního ročníku jsou dvě depa, což je daň právě za zajímavou trať mezi lesy a skalami.

Samuel je prvním podnikem Triatlon Cupu Rohozec, který sdružuje regionální závody Libereckého kraje.

Pokud triatlon na tratích 0,5 km plavání, 18 km na horském kole a 5 km běhu láká ještě nepřihlášené sportovce, tak vězte, že stále máte šanci.

„Zájemci se mohou přihlásit ještě i přímo na místě konání závodu, tedy v neděli do 9.45 hodin. V tuto chvíli očekávám účast padesáti závodníků," uvedl včera pro Českolipský deník Miroslav Kronika, hlavní pořadatel této tradiční sportovní akce.

Připomeňme, že v loňském roce se objevil v cíli jako první s výrazným náskokem Ondřej Olšar z klubu TT Cyklorenova Cvikov. O 3 minuty za ním doběhl první závodník z hlavní mužské kategorie Milan Hrouda (CYKLOFIT LIBEREC MTB TEAM), následovaný Markem Knejzlíkem z Mimoně.

V ženské kategorii zvítězila Kateřina Loubková (Eleven Rubena Cyklorenova Cvikov), která doběhla celkově na devátém místě (1:21:25 hod.).

Více informací o letošním 10. ročníku SAMUEL XC triatlonu je možno nalézt na webové stránce www.samuelriatlon.cz.