Do prekérní situace se dostali florbalisté České Lípy po úvodním čtvrtfinálovém víkendu 1. ligy. Doslova totiž narazili na celek z Ústí nad Labem, se kterým nezvládli ani jeden úvodní duel a jejich soupeř drží v ruce hned tři mečboly pro ukončení této série.

Česká Lípa prohrála minulou sobotu vysoko 4:9 a v neděli 3:4 na samostatné nájezdy. Dostala se tím do situace, kdy další porážka bude znamenat definitivní stop v letošní sezoně.

Je nasnadě, českolipští florbalisté i jejich příznivci čekali před odjezdem na palubovku svého severočeského rivala jiný stav této čtvrtfinálové série.

„Stále se nemůžeme dostat do formy, problémy nás provázejí již od začátku letošního roku. Většinou své soupeře nedokážeme přehrát a pak nezbývá nic jiného, než to ubojovat. V sobotu jsme byli velmi nedůrazní v obou brankovištích, v neděli byl zápas hodně o štěstí. Soupeř měl lepší první třetinu, pak jsme ho zatlačili, ale na víc, než vyrovnat skóre, jsme nedosáhli. Následné samostatné nájezdy byly loterie, která byla příznivější pro Ústí," vrací se k úvodnímu dvojzápasu hrající manažer FBC Štěpán Slaný.

Česká Lípa však nic nebalí, neboť ze své vlastní zkušeností ví, že náskok 2:0 na utkání je pouze zdánlivý. „My sami jsme v play-off už několikrát na vlastní kůži zažili, že hranice mezi postupem a vyřazením je neskutečně tenká," pokyvuje hlavou Slaný a připomíná, že předloni Českolipští na palubovce Královských Vinohrad ve čtvrtém zápase téměř postupovali do finále, jenže nakonec po pátém rozhodujícím duelu postoupil soupeř. „Nám k tomu chyběla necelá jedna minuta. Proto nic nevzdáváme. Dnes v Ústí prostě musíme vyhrát, nic jiného nám nezbývá."

Erik Schuschwary, ústecký útočník, na klubovém webu prohlásil: „Proti Lípě musíme být v každé situaci vždy o krok napřed. Pokud to zvládneme již v sobotu, tak nám branám semifinále nestojí nic v cestě."

Podle jeho názoru jeho mužstvo další duel s Lípou zvládne. „Týmový duch je zde fantastický, do každého zápasu jdeme s nasazením na 110 procent," dodal hráč s německou národností.

Před sezonou si českolipský klub vytyčil trochu jiné cíle, než u něj bylo v minulosti zvykem místo úsilí kráčet za postupem do Superligy začal FBC postupně zapracovávat do A-týmu mladé hráče, za což se mu v neděli gólově odměnili Matějíček a Kněžour.

„Tohle je pro nás velmi důležité," přitakává kouč Jiří Stožický. „Naši mladíci ukazují, že jednou budou moci rozhodovat velké zápasy. V play-off zatím hrají výborně a dokonce trochu převyšují takové hráče, od kterých by se to čekalo víc. I kvůli zkušenostem z takto vypjatých zápasů v prolínací části se potřebujeme dostat co nejdál," potvrzuje českolipský trenér.

Na své si v této čtvrtfinálové sérii přijdou i českolipští fanoušci. Ti minulý víkend hnali domácí celek za výhrami a nejinak tomu bude i v Ústí nad Labem, kam se do velké haly chystá početná výprava českolipských „fans".

Vedení FBC hlásí asi sto přihlášených fanoušků k odjezdu na sobotní duel. Klub vypravuje speciální autobusy, které vyráží dnes v 16 hodin od KD Crystalu. Cena zájezdu pro jednoho fanouška je 50 korun. Třetí utkání čtvrtfinálové série v hale Sluneta v Ústí nad Labem začíná v 18 hodin. Vstupné činí 30,- Kč.