Do výběru dospělých se dostali František Bogar (OK Jiskra Nový Bor) a Vojtěch Ludvík (TJ Stadion Nový Bor). Mezi juniory bude startovat Andrea Kameníková, Michael Német, Barbora Kohoutová (všichni OK Jiskra) a Matyáš Ludvík (TJ Stadion).

Závody mistrovství světa se uskuteční ve dnech 17. až 22 a do Liberce se sjedou závodníci z více dvaceti zemí z celého světa.

Každá ze čtyř disciplín bude mít své centrum a cílovou arénu na jiném místě Libereckého kraje. „První závod, a to na krátké trati, se uskuteční na biatlonovém stadionu v Břízkách v Jablonci nad Nisou 18. srpna. Turnov a Atletický stadion Ludvíka Daňka bude cílovou arénou závodu ve sprintu 19. srpna. A poslední dvě disciplíny, závod na klasické trati a ve štafetách, se přesunou do libereckého areálu ve Vesci 21. a 22. srpna," popsala Kateřina Horáčková za pořádající sportovní klub Slavia Liberec orienteering.

Pořadatelé zvou do sportovních areálů nejen diváky, ale také ty, kteří by si rádi poměřili své síly, alespoň na dálku, s mistry světa. „Budou připraveny open závody, které začnou po skončení jednotlivých disciplín a nabídnou stejné tratě jako pro mistrovství světa," zve Horáčková.

Diváci v cílových arénách se můžou těšit na napínavé souboje, které budou moci sledovat na velkoplošné obrazovce.

Historicky první a zatím poslední individuální seniorskou zlatou medaili pro Českou republiku vybojoval v roce 2013 v Estonsku českolipský biker Kryštof Bogar (OK Jiskra).