Napínavý souboj se zatím po polovině seriálu X - terra (terénní triatlon) odehrává mezi sestrami Loubkovými. Po čtyřech závodech vede těsně Ivana, která 2x vyhrála, jednou byla třetí a jednou čtvrtá. O dva roky mladší Kateřina má prozatím tuto bilanci: jednou první, jednou druhá, dvakrát třetí.

Jedno ze zmiňovaných Kateřininých třetích míst má však velkou váhu, a to z toho důvodu, že ho dosáhla v rámci Mistrovství České republiky a zároveň Světového poháru.

Sestry Loubkovy se však neúčastní jen terénního triatlonu, ale reprezentují svůj klub Cyklorenova i v jiných disciplínách, jako jsou horská kola, běh či duatlon. A i z těchto závodů si většinou přivážejí cenné úspěchy. Z těch největších můžeme zmínit u Ivany vítězství v Podještědském maratónu či Pražského maratónu na MTB. To Kateřině se zase hodně daří v duatlonu, v kterém obhájila mistrovský titul.

Teď naposledy se Kateřina zúčastnila varnsdorfského Bartys duatlonu, v kterém opět nezklamala a prokázala, že patří mezi českou špičku tohoto sportu. „Brala jsem tento závod i jako přípravu na blížící se mistrovství republiky, které se bude konat tuto sobotu v Ostrově nad Ohří.“

Ivana si zase připsala vítězství před týdnem v Děčíně, kde své sestře oplatila porážku z mistrovství republiky, které, jak už bylo řečeno, bylo zároveň i světovým pohárem.

Alex Neugebauer