Počasí slibovalo občasné přeháňky, ale nakonec jen po ránu mírně sněžilo, což se však na sjízdnosti nijak neprojevovalo.

Už v měřeném tréninku ukázal svůj potenciál pozdější vítěz Miroslav Janouch (Mitsubishi), když na druhé místo odsunul favorizovaného Nitrama (Mitsubishi). Třetí byl se svou původně kopcovou malorážkou „domácí“ Dominik Nwelati (VW Polo).

Po první sérii nenechal nikoho na pochybách světovými tratěmi ošlehaný Nitram Dáremes a v součtu tří časů vedl o více než dvě sekundy před Miroslavem Janouchem. O tom, že i v zimě se dá s Kartcrossem pěkně pelášit přesvědčil Ondřej Ginzel, jenž ztrácel na druhé místo pouhou sekundu.

Zdálo se, že o vítězi je rozhodnuto. Jenže do druhé série Dáremes z důvodů poruchy nenastoupil a propadl se tak až na předposlední místo. Za ním byl už jen ikonický Miloš Feigl, kterému jeho „Mišáček RedBull“ odešel už na konci posledního kola první série. A tak se po druhé sérii vrátil do čela Janouch, ale jeho náskok na druhého Ginzela se smrskl na pouhých 77 setin sekundy. O další 1,5 sekundy zpět už byl stále zrychlující Petr Semerád (Mitsubishi).

Předposlední sérií bylo mezi prvním a šestým závodníkem necelých pět sekund, a tak jistě hrály svoji roli i dobré nervy. Na rozdíl od Feigla, který svůj vůz neopravil, Dáremes do poslední série nastoupil a pokusil se zvrátit nepříznivý vývoj na svou stranu. I přes veškerou snahu mu však na vítězného Miroslava Janoucha v součtu čtyř okruhů chybělo pouhých 38 setin sekundy. Další dvě setiny sekundy za ním skončil Ondřej Ginzel, který čtvrtého Petra Semeráda porazil o nicotných 25 setin sekundy. "Po skončení poslední jízdy jsme však byli nuceni Nitrama Dáremese na jeho vlastní žádost vyloučit, aby uvolnil místo jiným talentům," uvedl Pavlát.

Ve dvoukolkách vybojoval vítězství Dominik Nwelati, druhý skončil Tomáš Kudrna (BMW), který za sebou na třetím místě o pouhých 66 setin sekundy nechal Karla Coufala (Hyundai). Mezi juniory opět kraloval Dominik Huráb (Toyota Yaris GR - 12. absolutně) před Leošem Hradilem jr. (Honda Civic – 18. absolutně), třetí místo opět vybojoval Tomáš Čapek (Škoda Felicia).

"Další, v pořadí již osmý závod, nás čeká na velikonoční sobotu 8. dubna. Tentokrát si tuto rychlou, závodníky chválenou variantu trati dáme v protisměru," oznámil Pavlát.