Pro všechny jmenované byly tyto závody jedinou nominací na žákovská mistrovství ČR v Prostějově a Kladně. Českolipští plavali velmi dobře a z třiceti startů si z Litoměřic přivezli 12 medailí a dvacítku nových osobních rekordů.

Jediný titul Přeborníka SvČ oblasti vybojovala díky novému osobnímu rekordu Karolína Szabová na trati 100 m prsa. „V dalších startech se jí už tolik nedařilo, ale přidala ještě pěkné třetí místo na dvojnásobné prsařské trati,“ informoval trenér Tomáš Choc, který doplnil, že nejúspěšnější v počtu zisku medailových umístění byl Ondřej Olšar.

„Ondra pouze jedenkrát skončil čtvrtý, ale všechny ostatní starty proměnil v šest medailí,“ těšilo ho. Jeho svěřenec byl dvakrát druhý na 100 a 200 m polohový závod, čtyřikrát třetí (100 m znak, 200 m prsa, 50 a 100 m volný způsob). Dvě stříbra přidal Jakub Tauš za výkony na 100 a 200 m znak a v dalších startech se umístil jen těsně za stupni vítězů. Do konečného výčtu medailových umístění přispěl i Jan Kecek, a to druhým místem na trati 200 m znak. Na poloviční trati doplaval jako třetí.

Díky svým výkonům by se měli všichni čtyři plavci zúčastnit dvou žákovských MČR, jež se budou konat 12. - 13. 12. v Prostějově (dvanáctiletí: Olšar, Tauš a Szabová), resp. v Kladně (třináctiletí: Kecek).