A je to tady!

Pokud náhodou cítíte, že vám po nedávném historickém postupu českolipských florbalistů do prvoligové soutěže klesá adrenalin v krvi, potom vězte, že si jej můžete opět zcela dobrovolně zvýšit.

Futsalisté českolipského klubu FC Démoni totiž vstupují do finále play-off, odkud vede cesta do 1. ligy!

Jejich posledním soupeřem v této dlouhé, zato veleúspěšné sezoně, bude celek TJ FC Dalmach Turnov, který v semifinále trochu nečekaně vyřadil Olympik Mělník.

Finálové série, jež začíná v neděli od 20 hodin, se hraje na tři vítězné zápasy, a proto jsme dali před úvodním duelem slovo šéfům obou klubů. Za Démony odpovídal na otázky prezident Jiří Šubrt, za turnovský Dalmach předseda a brankářská oporaPetr Koubus.

Šubrt: Turnov jsem si ve finále přál

Pane prezidente, Démoni jdou do finále o 1. ligu s Turnovem. Je to lepší alternativa než Mělník?

Jsem moc rád, že tomu tak je. Od chvíle, kdy bylo jasné, kdo si zahraje po základní části play-off, jsem chtěl, abychom se do finále dostali a hráli proti Turnovu.

Vysvětlíte proč?

Že by byl Turnov slabší či snad horší soupeř než Olympik Mělník, tak to určitě ne! Vždyť dokázal v semifinálové sérii Mělník porazit, navíc v rozhodujícím duelu vyhrál vysoko 7:2 a postoupil do finále. Přál jsem si Dalmach proto, že naše vzájemná bilance jasně hovoří v náš prospěch. S turnovským áčkem jsme hráli dvakrát a obě utkání jsme vyhráli (5:3 a 8:2, pozn. autora). Navíc klukům se proti Turnovu hraje lépe, než proti Mělníku. Zkrátka jsou týmy, na které se nám daří a jsou mužstva, na která, abychom je porazili, se hrozně nadřeme.

S jakým kádrem v neděli nastoupíte?

Pravděpodobně v nezměněné sestavě, jako v posledním semifinálovém zápase proti Hradci Králové. Sestava je vítězná, a tak ji nejspíš ponecháme s tím, že se do ní po vypršení disciplinárního trestu za červenou kartu vrátí kapitán Václav Zdich. V taktice na soupeře máme jasno, a tak jen poskládáme herní čtyřky podle toho, jak se budou konkrétní hráči cítit těsně před nedělním zápasem.

Jako tradičně budete spoléhat i na své věrné fanoušky. Co byste jim vzkázal?

Že byli doposud skvělí a ať skvělí zůstanou i nadále. Moc si všech diváků vážím nejen já, ale celý klub. Je úžasné slyšet, jak se naší hrou baví, jak zpívají démonské chorály, jak vyvolávají jména jednotlivých hráčů! Já osobně mám z toho kolikrát doslova husí kůži po celém těle. A co teprve soupeř . Ten z toho musí jít do kolen. (úsměv) Chci diváky pozvat na celou finálovou sérii. Tým je šťastný, když má za sebou takový hnací motor, jakým je plná tribuna našich fans. Hrajeme o postup do první ligy, takže na palubovce necháme úplně všechno!

Koubus: Série bude hodně vyrovnaná

Předseda klubu a brankářská opora Dalmachu Turnov Petr Koubus očekává vyrovnané zápasy.

Jaká je atmosféra ve vašem týmu?

Já se každopádně hodně těším, když už jsme se tam probojovali. Na druhou stranu je to velký zásah do sezony velkého fotbalu, bez kterého by to nešlo. Věřím, že se bude hrát dvakrát u nás v Turnově, že přijdou lidé a že vytvoří takovou atmosféru jako v nedělním semifinále proti Mělníku. To bylo úžasné!

Svého soupeře jistě znáte.

Ano. Je to sice nováček, ale má silné ekonomické zázemí a velmi pěknou novou halu. Navíc mají za zády silnou podporu od fanoušků. Klub České Lípy to myslí hodně vážně.

V obou vzájemných zápasech v základní části jste s ním prohráli…

V Turnově se hrál pěkný duel, který byl hodně vyrovnaný a za stavu 3:3 se čekalo na rozhodující gól, který dali hosté a nakonec zvítězili 5:3. V Lípě jsme nedostali žádnou šanci, tam nás domácí Démoni roznesli…

Co tedy od finálové série očekáváte?

Není jednoduché skloubit futsal a fotbal, ale pokud dáme vždy dohromady určitý základ mužstva, budeme mít šanci. Soupeř je hodně silný v útoku, ale myslím si, že nebrání tak dobře, jako třeba Mělník, takže očekávám vyrovnanou sérii.

Vítěz bude mít právo postupu do nejvyšší futsalové soutěže. Uvažovali byste o účasti mezi elitou?

Tak nejdříve bychom museli vyhrát celou tuhle finálovou sérii. A pak by rozhodovalo víc věcí. Byla by to otázka organizace, financí a dalších důležitých aspektů, o kterých bychom se museli pobavit. Uvidíme, ale na neděli a na všechny další duely s Lípou se všichni těšíme.