„S Jirkou Šubrtem jsme se domluvili, že zbytek ročníku dohrajeme tak nějak v klidu. Už je vlastně jedno, jak to dopadne. Bereme to tak, že tahle sezona se nám prostě nepovedla a my se budeme pomalu připravovat na další. Play-off je pro nás daleko. Za mě tady máme nejlepší tým v historii, ale výsledky prostě nepřišly. Byla tam hromada porážek o gól. Já sám jsem propadl zmaru, kdy nevím, co s tím,“ upřímně přiznal Karel Kruliš.

Démoni proti Českým Budějovicím herně nezklamali, přesto po závěrečném hvizdu sudích odešli z palubovky se svěšenou hlavou. Opět. „Začali jsme opatrně, nechtěli jsme na domácí vletět a honit se s nimi po celé palubovce. Bohužel dostaneme z první střely, takový odražený gól. Svázalo nám to nohy. Po změně stran jsem věřil, že to otočíme, kvalita byla na naší straně. Nerad si stěžuji na rozhodčí, ale v poslední době jich mám plné zuby,“ zlobil se.

Co českolipského kouče naštvalo? Situace před druhou domácí brankou. „Zpětně můžu být rád, že jsem dostal jenom žlutou kartu. Na Caizla tam byl jasný faul, domácí brankář se mu dokonce omlouval. Místo toho ale Budějovice podnikly rychlý protiútok a daly na 2:0. Pak to bylo těžké z koncentrací. Snížili jsme z takové penalty, nepenalty. Jenže pak vyrobil ve středu hřiště obrovskou chybu Zapletal, kterou potrestal Benát,“ zakroutil hlavou.

Miroslav Rott - kapitán českolipských Démonů.
Deset porážek v řadě? To je děsivá bilance, přiznal kapitán Rott

Kapitán Rott ještě stihl snížit, to však bylo ze strany Lípy vše. „Morálně jsme na své straně měli velkou sílu. Ovšem odhodlanost a zarputilost domácím přinesly tři body,“ podotkl.

Letos se kvůli koronaviru nesestupuje, Démoni se tak nemusí obávat bitvy o záchranu. Boj o play-off? Ten defacto vzdali. „V pátek jedeme na Mělník. Klíčoví hráči si odpočinou, šanci dostanou kluci z lavičky. Já jenom doufám, že to už fakt zlomíme. Zbytek sezony pojedeme ve volnějším módu. Nechceme už kluky dostávat pod nějaký tlak. Honit play-off už pro nás znamená vlastně sci-fi. Nechceme zase skončit poslední, nebo předposlední. Budeme se rvát o co nejlepší umístění, ale nechceme už na nic tlačit. Chybělo nám patřičné štěstíčko, míče lítaly okolo tyček, brankáři proti nám chytali dobře. Kolikrát jsme do soupeře bušili, vyhráli na šance, ale nic z toho. Chci tenhle kádr udržet za každou cenu. Věřím, že když splníme závazky, tak tu kluci zůstanou. V další sezoně se rozhodne, zda budeme hrát to, co bychom chtěli,“ dodal na závěr.

Dynamo České Budějovice - Démoni Česká Lípa 3:2 (1:0)

Branky: 4. J. (Hrbáč), 28. J. (Sláma), 37. Benát – 35. Hrubý (pen.), 37. Rott. R: Matyš, Pivoňka. ŽK: Pouzar - Kruliš. 

Česká Lípa: Beránek (Pícha) – Pouzar, Hrbáč, Hric J., Peterek – Hric D., Jasanský, Sláma, Benát