Závod uspořádalo Gymnázium Česká Lípa společně s Athletic clubem Česká Lípa a do sektoru se postavilo 45 závodníků od nejmenších po dospělé.

V nejmladší kategorii potěr zvítězila Amálie Knesplová a Štěpán Kmoch a oba výkonem 90 cm.

V kategorii nejmladšího žactva si nejlépe vedla Andrea Treglerová, která zdolala 110 cm, a Jonáš Samek který překonal 120 cm. Všichni jsou členy AC České Lípa.

Vítězství v mladších žákyních putovalo do Roudnice zásluhou Adély Markvartové, která skočila výborných 135 cm, jen o pět cm méně zdolala českolipská Amálie Lorenzová. Ve stejné kategorii chlapců zvítězil další domácí závodník Matouš Severa.

Z pořádajícího oddílu byli i vítězové v kategorii staršího žactva, konkrétně Anna Středová, která si zapsala výšku 135 cm, a Michal Tregler, který skočil 140 cm.

V kategorii žen zvítězila opět českolipská závodnice Vendulka Ryšavá pěkným výkonem 155 cm, v kategorii mužů to byl Jakub Janda závodící v dresu AC Ústí nad Labem, jenž se přenesl přes 180 cm.

Již za pár dnů čekají atlety první halové krajské přebory letošního roku, a to v chůzi a vícebojích. Chybět by zde neměli ani atleti AC Česká Lípa.

Miloslav Sviták