Oddíl SK Metalpower Nový Bor zde měl zastoupení v podobě Martina Vaška, který reprezentoval v silovém trojboji ve váhové kategorii +140 kg. Svůj potenciál ukázal již na MČR v Trutnově a nejinak tomu bylo i v Hornu.

Dřepy zahájil pokusem na jistotu o váze 300 kg. Druhým pokusem zvedl rovnou 340 kilo a na třetí si nechal premiérově naložit 360 kg. Rozhodčí však měli opravdu přísný metr, a tak mu celkem slušně zvládnutých 360 nebylo připsáno poměrem 1:2.

Benchpress začal na 190 kg a bez problémů jej zvládnul. Následně zdolal ještě 200 kilo a třetím pokusem i jím dosud nezdolaných 210 kg.
Ve zdolávání osobních maxim pokračoval Martin Vaško i v mrtvém tahu, kde zakončil svoje působení na váze 280 kg.

Celkový total tak nadějný závodník posunul o 30 kg proti svému osobnímu rekordu a nebýt nešťastného dřepu, mohl být výkonostní nárůst ještě vyšší. Osm platných pokusů z 9 také hovoří za vše.

Za předvedený výkon si Vaško odváží stříbrnou medaili a může se těšit na MS v Trnavě na Slovensku. Součástí evropského šampionátu bylo rovněž AGM, kde se určovali zástupci jednotlivých zemí pro komunikaci s mezinárodním vedením. Pro Českou republiku byl zvolen předseda Metalpower Nový Bor Karel Koldovský.