Místní běžkaři a členové klubu SKI Polevsko tento závod pořádají za každého počasí na běžkách a v případě oblevy jednoduše „po svých”. Aktuální povětrnostní situace zatím spíše nahrává běžcům atletům.

„Na našich tratích leží 10 až 15 centimetrů mokrého sněhu. Okruhy není možné upravovat skútrem jako v předchozím týdnu, protože cesty jsou podmáčené. Situace se však může změnit ve čtvrtek, kdy je hlášeno mírné ochlazení a od vyšších poloh i sněžení,” informoval jeden z hlavních organizátorů silvestrovské sportovní akce Jan Šmíd ze SKI Polevsko.

„Rozhodnutí o konání závodů na lyžích nebo bez nich oznámíme nejpozději v pátek 30. prosince na našich webových stránkách www.skipolevsko.estranky.cz,” doplnil Šmíd.

Prezentace závodníků pro obě varianty je od 8.30 do 9.30 hodin na Obecním úřadě v Polevsku. Závodu se účastní i děti, které odstartují úderem desáté hodiny. Start hlavního závodu začne kolem jedenácté hodiny z Jedličné, výchozího místa do běžeckých okruhů.

V případě dostatečné sněhové pokrývky čeká závodníky 5 km dlouhá trať na běžkách. Nedorazí-li studená fronta a sněžení, absolvují běžci okruh dlouhý 6 km po tzv. Kočárovce. Pro děti jsou připraveny tratě od 300 metrů.

Silvestrovský běh se nese v duchu silvestrovských oslav a setkávání s přáteli na konci roku. Vítěz a vítězka si odnesou láhev šumivého sektu.

Mezi další závody polevského seriálu závodů v běhu na lyžích patří 14. 1. 2012 Zlatá lyže Lužických hor, jejíž vítěz je každoročně vyrytý na starodávnou zlatou lyži. Součástí Zlaté lyže je dětský závod.

Na konci ledna je přichystán nejtěžší závod sezóny: Lužická třicítka, která se koná 28. ledna a představuje sportovní výzvu pro každého běžkaře. Závodníci mají na výběr ze dvou tratí na 30 nebo 10 km.

Posledním závodem jsou oblíbené Polevské štafety, a to v první polovině února.