První letošní velkou zkouškou nejlepších biketrialistů byl Český pohár v halovém cyklotrialu organizovaný pod hlavičkou cyklistické federace UCI, který se konal v Hrádku nad Nisou a to netradičně ve staré tovární hale.

Čtyři náročné umělé překážky byly postaveny ze sudů, palet a velkých dřevěných cívek tak, aby prověřily připravenost všech zúčastněných jezdců.

Po delší přestávce se této soutěže zúčastnil také českolipský jezdec Martin Šimůnek, jenž v hlavní kategorii Elite 26 (horská kola) postoupil do finálových rozjížděk ze druhé pozice. Ve finále však kvůli technickým problémům obsadil až čtvrté místo. „I tak jsem ale spokojený,“ sdělil Deníku Martin Šimůnek.
Podle jeho vlastních slov mu závodění chybělo.

„Nechal jsem se přemluvit svými kamarády, ale jinak podobné soutěže vypouštím, protože mám hodně jiných reklamních akcí, takže času je málo,“ usmívá se. Na otázku, co bylo příčinou technických komplikací, jež ho ve finále odsunuly na „bramborovou“ pozici, odpovídá: „Praskla mi přední vidlice, ale i tak jsem chtěl závod dokončit, abych byl klasifikován, což se mi podařilo. Sice mě to mrzelo, ale na druhou stranu i čtvrté místo je pro člověka, který už je pomalu v důchodovém věku, docela úspěch,“ směje se.

Další soutěž na umělých překážkách proběhne 17. dubna v Horšovském Týně.

Představí se zde i několikanásobný mistr světa a Evropy z České Lípy?
„Asi ano. Rád bych se letos zúčastnil dvou až tří takovýchto závodů, protože jezdit mě pořád moc baví,“ odpovídá přesvědčivě Martin Šimůnek.

Výsledky ČP

Kat. Elite 26: 1. Chvojka Roman (Praha), 2. Budský Michal (Praha), 3. Čiháček Vlastimil (Říčany), 4. Šimůnek Martin (Č. Lípa).

Kat. Elite 20: 1. Herka David (Brno), 2. Kolář Václav (Blansko), 3. Puffer Dominik (Č. Budějovice)