Letos devátého září v premiérovém kole letošní Chance futsal ligy nastoupili českolipští Démoni na palubovku sportovní haly TEZA v Hodoníně proti místnímu Tangu s přáním bodovat.

Hned od začátku utkání to vypadalo, že se jejich sen splní. Vždyť ještě patnáct minut před koncem vedli 5:0!

Jenže co se stalo pak?

Domácí šli do rizika, přistoupili ke hře s power play a luxusní pětigólový náskok Démonů se ztenčoval, až se skóre zastavilo na konečných 6:6.

Nebýt zmiňovaného výpadku, a že jich bylo na podzim víc, mohli Démoni dnes večer Tango přivítat v roli mužstva, které je v klidu a má o pět šest bodů víc, než-li tomu nyní je.

„To je pravda, bohužel," přitakává Karel Kruliš, kormidelník předposledního mužstva tabulky.

Další zbytečné dva body Démoni ztratili například v Hradci Králové, kde také vedli (2:0), ale nakonec z toho byla remíza, když Mados šťastně srovnal tři minuty před koncem na 2:2.

To se psal 21. říjen.

Od té doby ani „ťuk". Pět jalových zápasů v řadě…

„V těch posledních pěti utkáních jsme ani jednou nevedli a pokaždé museli náskok soupeřů jen dotahovat. Navíc jsme přestali proměňovat šance a ani koncentrovanost hráčů nebyla stoprocentní," vidí kouč Kruliš hlavní příčiny momentální situace, ve které se jeho družina ocitla.

Jak z téhle šlamastiky ven?

„Pokud v pátek nevyhrajeme, tak bude naše záchrana v 1. lize už jenom na úrovni teorie. Takže je jasné, že musíme získat tři body, nic jiného není," má jasno Karel Kruliš a dodává: „Kvality Hodonína samozřejmě známe, ale sami jsme se několikrát přesvědčili, že dokážeme hrát vyrovnanou partii s každým soupeřem."

Marian Berky, kormidelník Tanga, tuší, že dnes večer to bude náročný mač. „Hlavně po psychické stránce, neboť obě mužstva potřebují bodovat naplno. Z toho důvodu očekávám napínavý futsal až do poslední sekundy," přiznává trenér Berky, jehož mančaft má po dvanácti zápasech 12 bodů, o čtyři víc, než Krulišův tým, jenž zatím odehrál jedenáct utkání.

Bude toto jeho dnešní, dvanácté, konečně zase vítězné?

Duel FC Démoni Česká Lípa FC Tango Hodonín začíná v městské hale od 20.30 hodin.