„Neváhejte přijet s celou rodinou a změřit si síly s dalšími běžkaři, které tvoří amatérští závodníci z okolí i sportovní lyžaři. Připravili jsme pro vás čtyři tradiční závody: Silvestrovský běh, Zlatou lyži Lužických hor, Lužickou třicítku a Polevské štafety,“ říká Jan Šmíd, jeden z organizátorů těchto populárních běžeckých závodů.

Rozpis běžeckých závodů:

31.12.2009 – Silvestrovský běh
Prvním závodem v běhu na lyžích je Silvestrovský běh. Tento běh je tradiční tečkou konce roku s tou pravou silvestrovskou atmosférou, a zároveň prvním závodem v nadcházející zimní sezóně. Silvestrovský běh se uskuteční za každého počasí, se sněhem i bez něj. Při dostatečném množství sněhu se závod jede na lyžích, při malé či žádné sněhové pokrývce se běží po svých. Muži 8 km, ženy 4 kilometry.

16.1. 2010 – Zlatá lyže Lužických hor
Chcete se stát legendou Zlaté lyže Lužických hor? Pokud ano, nenechte si ujít v pořadí druhý závod polevského seriálu.

30.1. 2010 – Lužická třicítka
Lužická třícítka je nejtěžší závod na běžkách v celých Lužických horách. Velké převýšení, rychlé a dlouhé sjezdy a výběhy. Závod, který prověří formu každého běžkaře nejen vytrvalostí a sílou, ale i technikou a psychickou odolností.

13.2. 2010 Polevské štafety
Poslední závod z polevského seriálu, kde nezáleží jen na jednotlivci, ale na připravenosti celého týmu. Závodí zde tříčlenná družstva.

Informace k závodům

Prezentace: Obecní úřad Polevsko, Polevsko 152, 1. patro, od 8,00 – 9,30 hodin.
Start: od 10 hod. Jedličná – Tannenberg (výchozí místo do běžeclých stop mezi Polevskem a Kytlicí)
Kategorie: ženy, muži 19-39, 40-49, 50-59, 60-100 let, dorostenci, dětské kategorie. Závody dětských kategorií jsou součástí pouze Silvestrovského běhu a Zlaté lyže. U dětí je nutný doprovod rodičů nebo trenéra!
Tratě: strojově upravené okruhy nad Polevskem, pokud to dovolí sněhové podmínky. Závody se budou konat převážně po úzkých lesních cestách, místy po loukách s členitým terénem, Nadmořská výška 500 - 626 m.
Technika: klasická

Vzhledem k měnícím se sněhovým podmínkám nejsou vyloučeny změny v termínech. Aktuální termíny a podrobné propozice najdete vždy s předstihem na internetových stránkách. Další informace o závodech, běžeckých tratích, sněhovém zpravodajství a činnosti polevských lyžařů se dozvíte na oddílových stránkách www.skipolevsko.estranky.cz.