„Do Curychu jsme vyrazili již ve středu a čekalo nás šest tréninků," napsal z dějiště MS Slaný.

„Mnoho hráčů přijíždí na sraz národního týmu s nějakým zraněním či nachlazením, u mě to nebylo jiné, do Švýcarska jsem si přivezl zánět středního ucha, takže podle všemožných lahviček a léků vypadám spíše jako medik než florbalista," pokračoval  hráč České Lípy, který se zmínil také o tom, jak jeho spoluhráči trávili volné dny před nedělním duelem.

„Někteří hrají na playstationu, někteří spí, jiní pracují, protože bohužel většina z nás nejsme profesionálové. Díky volnému času se také hodně řeší novinky v klubech, každého hráče zajímá, jak to vypadá v jiných oddílech, krajánci se zajímají o českou extraligu, ti domácí zase o soutěže venku, jaké mají hráči podmínky a jak se jim vede. Musím uznat, že podmínky se všude rychle lepší a věřím, že některý z mých svěřenců jednou získá zajímavé angažmá, tedy samozřejmě až po extraligovém titulu s Českou Lípou. Já jsem rád, že tu mohu dělat reklamu České Lípě a myslím, že tu má dobrý zvuk a dost lidí se o ni zajímá. Dobré je, že asistent trenéra Filip Vítek je trenérem Znojma a naše mediální spojka Vilas je asistentem na Vinohradech, takže můžeme probrat i tu naši vyrovnanou prvoligovou soutěž," těší Slaného, jenž na letošním MS  bude mít jako hráč poněkud jinou roli než na předchozích šampionátech.

„Budu nastupovat na pozici útočníka, tedy na postu, kde jsem s florbalem začínal. Mám na starosti zavírání, tedy bourání soupeřovy rozehrávky a měl bych se točit ve všech útocích podle potřeby. To mi rozhodně nevadí, občas to vypadá jako hra kočky s myší, ale člověk se na hrotu vyřádí a hlavně unaví."

Dnes hrají čeští reprezentanti  s USA a v úterý je na programu zápas s Lotyšskem.
„To bude důležitý duel, protože Lotyšsko nehraje vůbec špatně. První místo ve skupině je klíčové a zaručuje hratelného soupeře do čtvrtfinále. Věřím, že to bude Rusko v čele s gólmanem Ivanem Ponomarevem, jenž chytá za českolipské áčko.  Sborná má však těžkou skupinu, vedle suverénních Finů to bude vyrovnané, Německo a Kanada si také brousí zuby na postup," myslí si hráč a manažer FBC Česká Lípa.