Aby se Česká Lípa vyhnula neoblíbenému play down, musela v neděli bezpodmínečně vyhrát za tři body a zároveň doufat, že někdo z trojice Ostrava, Black Angels, Liberec ve svém domácím utkání ztratí. Severočechům se nepovedl už první krok, byť se Česká Lípa prala před zaplněnou halou do posledního dechu.

Úvodní třetina nabídla jedinou branku, kterou obstarali Pražané. Také v prostřední dvacetiminutovce měli navrch hosté, kteří si do třetí části utkání nesli dvoubrankový náskok. Ten navíc zkraje 44. minuty navýšili a zdálo se být hotovo. Jenže Česká Lípa vstala z mrtvých a tříbrankové manko dokázala smazat, na 6:6 vyrovnal ve výtečné atmosféře čtyřiasedmdesát vteřin před koncem základní hrací doby Tomáš Novák.

Domácí ještě zkoušeli v závěru power play s cílem urvat kýžené tři body, ale vyloučení Krajcigra definitivně šanci na „plnou“ výhru překazilo. Prodloužení pak rozsekla rána Stuchlíka, která Vinohradům zajistila účast v play off a Lípu naopak poslala do play down.

Boje o všechno začnou 7. března, soupeřem České Lípy bude jeden z dvojice Brno – Pardubice. Hraje se na čtyři vítězné zápasy.

FBC Česká Lípa – Královské Vinohrady 6:7 pp. (0:1, 3:4, 3:1 – 0:1)
Branky: 22. Mlejnek (Krajcigr), 23. Mlejnek (Jirsa), 38. Štěrba (Hřebřina), 51. Slaný (Ekl), 51. Krajcigr (Štěrba), 59. Novák (Krajcigr) – 6. Svoboda (Z. Stuchlík), 23. Svoboda (Linhart), 30. O. Stuchlík (Z. Stuchlík), 37. Skřivánek (Bína), 39. Skřivánek (Bína), 44. Bína (Skřivánek), 61. Z. Stuchlík (Linhart). Rozhodčí: Kačer, Vašíček. Diváci: 385.

Česká Lípa: Dvořák (Chyna) – Mlejnek, Kadlec, Novák, Pastor, Slaný, Štěrba, Legner – Dzierža, Spilka, Hřebřina – Karel, Matějíček, Novotný – Jirsa, Jireček, Krajcigr – Ekl.

Královské Vinohrady: Mazák (Dejmal) – Jelínek, Vnuk, Lanc, Richtr, Hanák, Otta, O. Stuchlík, Rossi – Linhart, Bína, Hartman – Gregor, Skřivánek, Hájek – J. Záň, Z. Stuchlík, Svoboda – Entlicher.