Českou republiku reprezentovaly sestry Barbora a Adéla Znamenáčkovi. Na slavnostním nástupu jsme byli přivítáni hlasitým potleskem a Pavel Znamenáček převzal od pořadatelů plaketu MS.

„Toto skvělé a upřímné uvítání nás náramně povzbudilo,“ usmál se Pavel Znamenáček, šéf Sport Relax Česká Lípa.

Jako první nastupovala Barbora Znamenáčková v disciplíně KATA women 1. DAN, která svým výběrem kata a bezchybným zacvičením, postupovala přes eliminační kola až do finále. Tam zvolila kata Unsu a výkon byl ohodnocen nejvyšší známkou a zlatou medailí.

„Disciplína FUKUGO women bylo pro obě holky premiérou. Barča se dostávala přes závodnice vítěznými kata, ale i kumite. Závěr byl velmi těžký, jelikož FSKA dovoluje větší kontakt a reprezentantky si nic nedarovaly. Nakonec Barča tento fantastický den zakončila ziskem velmi cenného zlata pro Českou republiku,“ konstatoval.

Další den šampionát patřil cadetkám a juniorkám. Adéla Znamenáčková v disciplíně  KATA women 15-17 years 5. kyu, nastoupila, ale bohužel v prvním kole jí nesedla zvolená kata a na praporky prohrála 1:4. Díky soupeřce, která ji vytáhla do repasáže (boj o 3. místo) se přes další kola probojovala až k bronzové medaili.

„Samotná disciplína KUMITE women 15-17 years Ádě sedla úplně nejvíce a s převahou bodů v každém kole se dostala do finále. Soupeřku, která reprezentovala hostující zemi nakonec porazila a bere tu nejlepší příčku,“ pochvaloval si otec Znamenáček.

V disciplíně FUKUGO je nutné měnit kimona na kata a kumite. „To je velmi stresující, ale vyplatilo se! Adéla pro ČR vybojovala zlato v této universální disciplíně,“ pokračoval.

„Děkujeme všem fanouškům a příznivcům za podporu. Děkujeme našim partnerům – město Česká Lípa, Liberecký kraj, NSA, MEGA a.s., Vendys&V, Versana, Teldatcom, AMW-Trade.s.r.o., Gynekologie plus. Nestačili jsme si po nedělním příletu odpočinout a už nás čekal v pondělí příměstský tábor na který jsme se moc těšili,“ dodal Pavel Znamenáček.