Autodrom Global Assistance Racing Aréna v Sosnové u České Lípy přivítal na svém okruhu, kde běžně probíhají sportovní akce a kurzy řízení v Centru bezpečné jízdy, účastníky už třetího závodu z pětidílného seriálu MOGUL driving cup.Ten se tímto dílem přehoupl do své druhé poloviny.

Závod se uskutečnil na sněhem pokryté trati, která byla zpočátku na mnoha místech řádně kluzká.

I v Sosnové ale úřadovalo postupné oteplení, a tak se trať každým kolem měnila. Sníh postupně roztával a amatérští závodníci měli občas dost problémů se s proměnlivými podmínkami vyrovnat.

Neustále se měnilo pořadí na čele a nechyběly krizové momenty, kdy tentokrát přišly ke slovu nejen únikové zóny Global Assistance Racing Arény, ale i pevné překážky kolem trati. Několik pomačkaných plechů byl ale naštěstí konečný účet za škody při závodění, což je dobře.

Rekordní počet jezdců na startu

Na start třetího závodu MOGUL driving cupu se tentokrát postavilo rekordních více než 40 závodníků.

Pomalu ale jistě se také v jednotlivých třídách už začali projevovat favorité seriálu pořádaného pod značkou MOGUL, kde se započítávají celkem čtyři nejlepší výsledky z celkových pěti dílů.

Ve třetím závodu této série se na čele objevilo opět jiné jméno, celkovým vítězem se tentokrát stal Karel Modřenka s Mitsubishi Lancer EVO IX, který byl přihlášený do třídy 2. Za ním ve třídě i absolutně skončil Jiří Kratochvíl s EVO X. Na třetím místě dojel Vít Martinovský se Subaru Impreza Sti.

Ve třídě 4, tedy vozy nad 1600 ccm bez OTP, zvítězil Vladimír Filip s Lancerem EVO VIII před Josefem Šustou s Citroënem DS3 a Tomášem Pertoldem s Fordem Puma.

Nejslabší vozy s OTP do 1600 ccm třídy 1 opanoval Filip Strahal před Václavem Folprechtem s Fordem Fiesta ST a Jindřichem Pluhařem s Suzuki Swift. Ve třídě 3 zvítězil jasný favorit Jiří Šulc s Citroënem C2R2, druhý byl Leoš Hradil se Škodou A1300 a za ním skončil Luděk Kobera se Škodou Felicia.

Pochvala pořadatelů od závodníků

Jeden z účastníků třetího závodu MOGUL driving cupu,Tomáš Kůrka, akci popsal takto: „Chtěli jsme se hlavně povozit. Normálně závodím se Škodou 130, takže zkušenosti s předokolkou nemám žádné. Ale již ve druhé jízdě jsme začali jezdit smykem pro lidi. Nasmáli jsme se u toho, prostě pohoda. Chválím práci pořadatelů, kteří se o nás starali. Tohle ze závodů vůbec neznáme. A trať byla super. Potěšilo druhé místo mezi posádkami, kterým Mogul umožnil svezení. Takže díky všem pořadatelům."

Další závod MOGUL driving cupu se pojede 2. března. Trať bude mít opět jinou podobu než předchozí tři závody a účastníci se budou mít možnost poprvé svézt po příkrém přemostění, které znají například ze Setkání mistrů. Více informací nawww.autodrom.cz.

Petr Eliáš