Jeho úspěšnou cestu za mnoha vítězstvími odstartovalo již Mistrovství Evropy, které se konalo v loňském roce v italském Rimini a kde vyhrál s M. Rakovickým zlato v malém finále čtyřhry. Tohoto ME se zúčastnilo celkem 2 650 hráčů. Další úspěchy na sebe nedaly dlouho čekat.

Následovala vítězství na sedmi Velkých cenách po celé ČR a v pořadí již 5. titul přeborníka České republiky ČMSV. V únoru 2023 na Mistrovství světa (dále jen MS) v Muscatu v Ománu, kterého se zúčastnili hráči ze 69 zemí celého světa, obsadil František Just 3. místo a získal tak bronzovou medaili v soutěži jednotlivců. Ještě lepším výsledkem zde ale skončila čtyřhra, kde spolu s M. Rakovickým obsadili 2. místo a získali stříbrnou medaili.

Na přelomu letošního června a července se pak zúčastnil Mistrovství Evropy v norském Sandeejorfu u Osla. Mezi 1 890 hráči se tento českolipský veterán probojoval ve své kategorii opět mezi ty nejlepší. Po osmi výhrách sice nakonec našel svého přemožitele až v semifinále, ale vybojoval krásné třetí místo mezi jednotlivci, což je další obrovský úspěch.

Se ziskem stříbrné medaile a dvou bronzových medailí ze soutěží jednotlivců na ME a MS v jednom roce se tak tento hráč Lokomotivy zařadil mezi nejúspěšnější veterány stolního tenisu ve 40ti leté historii Českomoravského svazu veteránů.

MARTINA KRUTINOVÁ