Kdysi se v jeho konání pravidelně střídaly všechny oddíly okresu, ale v posledních letech „zakotvil“ natrvalo na dvoudráze za sokolovnou v Novém Boru.

„Hraje se na 2x 25 hodů, a to pouze do pěti předních kuželek, kdy každá sražená a také kombinace mají jinou hodnotu. Při běžném závodním hraní totiž stojí na konci dráhy kuželek devět a každá shozená se počítá pouze za jeden bod, takže Sokolská je vlastně zábavnou formou a zpestřením tohoto sportu vždy v závěru každého roku. Každopádně všichni jsme rádi za to, že se můžeme vždy v závěru roku takto setkat,“ uvedla jedna z hlavních organizátorek Daniela Žďárková

V letošním ročníku turnaj odehrálo 44 hráčů z 10 kuželkářských oddílů, a také 23 neregistrovaných z řad občanů Nového Boru a okolí. Celkem proběhlo 74 startů v maratónu, který začal ráno v 8 a skončil téměř ve 20 hodin bez rozdílu věkových kategorií (muži, ženy, dorost, atp.), pouze zvlášť „profesionální“ hráči a „amatéři“.

Pořadí registrovaných: 1. Petr Vajnar (Plaston Šluknov) 564 b., 2. Jaroslav Hovorka (Jiskra Nový Bor) 558, 3. Josef Rubanický (Plaston Šluknov) 550.

Pořadí neregistrovaných: 1. Vladimír Hlaváček 495, 2. Jan Řeřicha 487, 3. Ivan Kortan 481 (všichni Nový Bor).