Rallycross, velmi dynamická automobilová sportovní disciplína, má v Sosnové dlouhou tradici a mezi diváky i závodníky má Global Assistance Racing Aréna dobré jméno. Již 14. září se sem po roce vrací evropská rallycrossová trofej RCE – Rallycross Challenge Europe. Šampionátu RCE se v letošní sezoně pravidelně zúčastňuje několik českých jezdců a nevedou si vůbec špatně.

RCE má za sebou již 5 závodů a ten v Sosnové bude  posledním a tedy vyvrcholením letošní  sezony. Rozhodovat se bude o titulech absolutních mistrů a Česká republika má hned několik pořádně žhavých želízek v ohni.
V kategorii TouringCars má velmi dobře našlápnuto Roman Častoral s vozem Opel Corsa D, kterého od dosud vedoucího Belgičana Jose Sterkense dělí jen 22 bodů. Zcela jasná situace není ani ve třídě Super 1600, kde v současné době vede Němec Sven Seeliger. V této třídě uvidíme na startu celkem tři závodníky z ČR, kterými budou Stanislav a Josef Šustovi a Václav Veverka.

Divácky nejoblíbenější a nejsilnější kategorie SuperCars se letos musí obejít bez českých účastníků. Na startu závodu RCE v Sosnové ale bude celkem 8 monster s pohonem čtyř kol a výkonem stovek koní. I v této kategorii Sosnová rozhodne o mistru, protože mezi Němcem Berndem Schomakerem se Škodou Fabia a Rusem Olegem Grishinem (Škoda Fabia) je rozdíl pouhých čtyř bodů. Závěrečný závod sezony RCE tedy přinese pořádné drama.
Jak již diváci v Sosnové zažili v předchozích letech, tak o víkendu 13. a 14. září je čeká pořádný rallycrossový nářez. Na sobotu jsou plánované technické přejímky a volné tréninky všech kategorií a v neděli 14. září se  odehrají měřené rozjížďky a finálové jízdy RCE.

Autodrom v Sosnové nabídne návštěvníkům RCE opět vysoký standard zabezpečení a pohodlí včetně krytých tribun, kapacitně dostatečného sociálního zařízení, parkování a možnosti občerstvení. Vstupenky budou k zakoupení na pokladnách a v předprodeji autodromu.

Více na stránkách www.rcchallenge.eu, www.autodrom.cz.

Autor: Petr ELIÁŠ