Osmý ročník Velké ceny Středočeského kraje pořádalo Středočeské krajské sdružení Sportovně střeleckého svazu ve spolupráci se sportovně střeleckými kluby pod záštitou Středočeského kraje a hejtmana Ratha.

Místní tenisová hala se na dva dny proměnila na vzduchovkovou střelnici. Závody zde jsou unikátní tím, že se střílejí dva vložené závody VzPu vleže a VzPu 3x 20. Zakladatelé těchto disciplín drží v republice primát, normálně se střílejí tyto disciplíny pouze v malorážce.

Závodníků se letos sjelo opět hodně a hala praskala ve švech. Organizátoři při 383 startech se měli opravdu co činit. Především pro začínající závodníky byla určitě motivující účast dvou olympijských vítězů, i když ne v pozici střelců. Miroslava Vargy, který získal zlatou medaili na OH v Soulu 1988 v disciplíně LM 60 a Petra Hrdličky, vítěze v trapu v Barceloně 1992.

Sportovně střelecký klub Manušice vyslal do Poděbrad dvacítku svých svěřenců. A nevedli si vůbec špatně. V silné konkurenci téměř třiceti klubů z celé republiky dosáhli několika výborných umístění s kvalitními nástřely.

Nejlepšího výsledku v disciplíně VzPu (vleže) 30 ran do 12 let dosáhla Karolína Brabcová po oba dva dny nástřelem 299 bodů. První den zvítězila, druhý den obsadila třetí místo. Martin Tuček byl 2x devátý s 295 body. Vlasta Bartoníčková 2x 26. a 280 bodů. Lepší umístění dosáhl první den Jaroslav Živnůstka, který skončil 23. s 284 body (30. a 271 b.). 19. místo Barbora Baťhová a druhý den 291 bod.

V disciplíně VzPu (vleže) 30 ran do 14 let měli Manušičtí čtyři zástupce. Jennifer Frankové s 297 body patřilo 8. místo, Michal Spilka nastřílel 293 body a obsadil 17. příčku, Tomáš Dufek 284 body a 27. místo, Jaroslavu Špitálskému 286 bodů stačilo na místo 29.
Jiří Šanda si nástřelem 597 bodů zajistil pěkné 6. místo v závodu disciplína VzPu 60 vleže.

V dorostenecké kategorii na 40 ran padaly také slušné výsledky. Kateřina Franceová získala nástřelem 386 bodů bronzovou příčku. Nepopulární bramborová medaile připadla Anetě Němcové za nástřel 380 bodů. Výsledek 361 bodů znamenal pro Jennifer Frankovou 19. místo.

V této kategorii nenašla přemožitele Aneta Brabcová z Rapidu Plzeň nástřelem 396 bodů, která také zvítězila v nedělním jedinečném závodě VzPu 3x20 o dva body před druhou Zuzanou Šostkovou. Ta v disciplíně VzPu 40 ženy, juniorky po oba dva dny zvítězila kvalitními nástřely 395 a 396 bodů. V první desítce se umístila Veronika Kučerová s 384 body. Kateřině Franceové se povedl lépe druhý závod a pěkných 387 bodů jí zajistilo 10. místo. 11. příčku obsadila Aneta Němcová s nástřelem o bod nižším. Jennifer Franková skončila 28. a 367 bodů.

Disciplína VzPu 60 muži, junioři měla hned čtyři manušické střelce. Petr Plecháč solidními nástřely 587 a 588 bodů získal jednou zlato, jednou bronz. Jiří Šanda měl lepší výsledek v sobotu (572 b. a 15. místo), Petr Cejpa (569 bodů a 17. místo), Jakub Kyzivát (566 bodů a 20. místo).

Cenu za absolutního vítěze vzduchových disciplín Velké ceny Středočeského kraje si domů zaslouženě odvezla Zuzana Šostková.