Výsledky Akademického mistrovství ČR ve sportovní střelbě s konečnou platností uzavřely nominaci na Letní světovou univerziádu 2011, která se uskuteční již za měsíc. Svátek vysokoškolských sportovců přivítá čínský Shenzen a Zuzana Šostková, studentka německého a ruského jazyka na Filosofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, bude jedním z nich.

„Odjížděla jsem do Plzně s cílem zúročit předchozí dobré výsledky, hlavně nastřílet co nejlépe, abych se definitivně nominovala do Číny. A samozřejmě taky získat nějakou medaili. Že budou hned tři, z každé disciplíny jedna, to byl příjemný hattrick,“ usmála se spokojená střelkyně.

„Nejvíc jsem si věřila podle dosavadních výsledků ze vzduchovky. Proto první den mistrovství byl pro mě docela zklamáním. Navíc jsem měla stejný nástře l 395 bodů s další závodnicí a o stříbru nerozhodly ani středové desítky, ty jsme měly totiž také shodné, ale nakonec až třetí položka o bod horší. Opravdu smůla, štěstí bylo někde jinde.“

Na programu druhého dne byla střelba z malorážky na 60 ran vleže. „To je disciplína, kterou mám nejmíň ráda a vždycky to je u mě tak trochu sázka do loterie. Výsledek ale byl slušný a 587 bodů mi zajistilo druhý bronz,“ popsala následující soutěž Zuzana Šostková.

Další disciplínou byla střelba na 3x 20 ran z malorážky. „Třetí den mistrovství byl nejlepší. Podařilo se mi střelit 584 body. To byl opravdu dobrý nástřel, který mi zajistil první místo,“ zhodnotila vydařené závody studentka. Nakonec tak ke dvěma bronzovým medailím ze vzduchovky a z malorážky na 60 ran vleže přidala zlato z malorážky na 3x 20 ran, a stala se akademickou mistryní České republiky.

„Jsem moc šťastná. Bylo to totiž moje poslední Akademické mistrovství ČR, kterého jsem se mohla zúčastnit. Příští rok už nebudu splňovat věkovou hranici. O to víc si těch medailí cením,“ dodala s trochou nostalgie.

Nyní čeká Zuzanu Šostkovou pár dní zaslouženého odpočinku a pak už cílená příprava a soustředění před odletem na Světovou univerziádu do Číny.

Českolipská střelkyně Zuzana Šostková se skvěle představila i na Světovém poháru v Mnichově

Mnichov - V půli června se na olympijské střelnici v Mnichově uskutečnil pro Českou republiku velmi úspěšný Světový pohár ve sportovní střelbě, kde Kateřina Emmons a Adéla Sýkorová skvěle vybojovaly hned dvě účastnická místa na Olympijské hry v Londýně.

Do Mnichova se podívala také českolipská střelkyně Zuzana Šostková. Dlouhodobé stabilní výsledky ve vzduchovce, opakované nástřely 396 bodů a v posledních kontrolních závodech reprezentace dokonce bodů 398, ovlivnily rozhodnutí státní trenérky a Zuzaně Šostkové dopomohly k nominaci na vrcholný světový závod. A nevedla si tady vůbec špatně. V závodě MQS obsadila nástřelem 395 b. velmi pěkné 13. místo.

Začátek si Zuzka trošku zkomplikovala. Přeci jen mezinárodní závod se špičkami světové sportovní střelby, i když „pouze“ MQS, na klidu nepřidá, ale vyrovnala se s tím skvěle. „Dvě položky za sebou po 98 bodech nebyly zrovna nejlepší, ale jsem zvyklá bojovat do konce a žádný závod nikdy nevzdávám. Další položka už byla 100 a poslední 99. Škoda těch prvních dvou,“ zhodnotila závod spokojená střelkyně a s úsměvem dodala: „Byla to pro mě další cenná zkušenost. Stát na palebné čáře mezi takovými střeleckými esy jako je Číňanka Liuxi Wu, Francouzka Emilie Evesque, mimochodem ta mě ve finále mezinárodní Velké ceny Plzně připravila poslední ranou o medaili, a Polka Sylwia Bogacka, se nemusí podařit každý rok. Ale pevně doufám, že si podobnou atmosféru budu moci vychutnat na srpnové univerziádě v Shenzenu.“

Další závod, který Zuzanu Šostkovou čeká, je Akademické mistrovství České republiky. Tady se definitivně rozhodne o nominaci na Letní světovou univerziádu v Číně.