Dvě zlaté medaile si přivezla Zuzana Šostková z akademického mistrovství České republiky ve sportovní střelbě, které se konalo v Plzni v letošním jubilejním roce 100. výročí českého vysokoškolského sportu.

Střelkyně manušického SSK nebyla tentokrát na startovní listině uvedena pod domovským klubem, ale jako studentka Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

Na programu mistrovství byly všechny tři puškové disciplíny. V sobotu se začínalo střelbou ze vzduchové pušky na 40 ran. Nástřelem 395 bodů získala Zuzana Šostková zlatou medaili se čtyřbodovým náskokem před závodnicí na druhém místě. Odpoledne se střílelo 60 ran vleže ze sportovní malorážky. A na stupních vítězů se opakoval stejný scénář. Vítězkou se opět stala Šostková nástřelem 592 body.

V neděli závody akademiků pokračovaly střelbou ze sportovní malorážky na 3x20 ran. Zde se Zuzce už tolik nedařilo a s výsledkem 573 body obsadila v polohovém závodě 5. místo. Medaile vítězkám předávala dr. Ivana Ertlová, předsedkyně sekce sportovní střelby světové Mezinárodní federace vysokoškolského sportu (FISU).

Dosažené výsledky potvrdily nominaci Zuzany Šostkové v disciplíně VzPu 40 a SM 60 na akademické mistrovství světa ve sportovní střelbě. Tentokrát akademiky přivítá na přelomu září a října polská Wroclaw.

O start v poslední disciplíně SM 3x20 se bude Zuzka ještě rozstřelovat. Dvojnásobnou akademickou mistryni ČR nyní čeká finále kontrolních závodů reprezentace a Mistrovství ČR. Zde se rozhodne, zda bude Zuzana Šostková na všech třech startovních listinách. Nadcházející mistrovství světa bude o to těžší, že spolu s děvčaty bude Zuzka obhajovat zlatou medaili družstev z posledního AkMS před dvěma lety v Pekingu.