Sportovní střelci SSK Manušice se zúčastnili druhých kontrolních závodů střelecké reprezentace na střelnici v Plzni Lobzích. Na pořadu třídenních soutěží byla střelba ze vzduchovky a sportovní a libovolné malorážky.

Mezi střelci sportovních klubů z celé republiky bojovali manušičtí junioři Petr Cejpa, Kateřina Franceová ml., Romana Klečková, Jiří Šanda, Michaela Širlová, v kategorii dospělých pak Veronika Kučerová, Zuzana Šostková a Kamila Štěpánová.

„Tréninky a cílené soustředění před malorážkovou sezónou přinesly své ovoce. Výsledky byly odměnou zejména pro střelce v juniorských kategoriích, ale také pro naše trenéry trpělivě předávající svým svěřencům cenné rady. Samotná účast ve finálové osmičce byla výborným umístěním mladých střelců, kteří nemají ještě tolik zkušeností a na podobných závodech české střelecké špičky byli teprve podruhé. Přesto někteří z nich dokonce sahali po medailových umístěních,“ okomentoval výkony svých svěřenců Stanislav Stupka, trenér SSK Manušice a vyzdvihl především výkon Kateřiny Franceové, která se umístila na bronzové příčce v disciplíně sportovní malorážka 3x20 ran, přičemž Michaela Širlová a Jiří Šanda skončili těsně za medailovými pozicemi.

Zuzanu Šostkovou posunul nejvyšší nástřel 398 b. v kategorii dospělých ve střelbě ze vzduchové pušky opět o krůček dál k vytčené nominaci na Letní světovou univerziádu v Číně. Na základě tohoto vynikajícího výsledku si již nyní zajistila účast na Světovém poháru v Mnichově, kde bude startovat o nadcházejícím víkendu.

Stříbrnou příčku přidala do sbírky manušických střelců Veronika Kučerová nástřelem 589 bodů ve střelbě ze sportovní malorážky na 60 ran vleže.

Pořadí a finálové výsledky Manušických v juniorských kategoriích:

Sportovní malorážka 3x20 ran: 3. Kateřina Franceová ml. (560 b.).
Libovolná malorážka 60 ran vleže: 4. Jiří Šanda (592 b.), 7. Petr Cejpa (587 b.).
Vzduchová puška 40 ran: 5. Michaela Širlová (385 b.).
Libovolná malorážka 3x40 ran: 6. Jiří Šanda (1128 b.).
Sportovní malorážka 60 ran vleže: 8. Kateřina Franceová ml. (581 b.).

(sos)