Stolní tenis na nejvyšší úrovni uvidí Česká Lípa. Proti libereckým SKTS, kteří budou v roli domácích, se postaví silný soupeř z extraligové tabulky DTJ Hradec Králové. Za zelenými stoly se tak ukáže čtyřka nejlepších hráčů Libereckého kraje nebo třeba dvojnásobný mistr Slovenské republiky Peter Šereda hrající za Hradec.

Výjimečná akce, která má přitáhnout větší pozornost k českolipskému stolnímu tenisu, proběhne v pátek 8. března v nově opravené hale v Dubické ulici od 18 hodin. „Extraligové mančafty tímhle způsobem pomáhají s propagací stolního tenisu. A pro mladé hráče jsou taková utkání dobrou motivací, když uvidí své vzory přímo hrát," řekl Vladimír Milata, předseda českolipských stolních tenistů z TJ Lokomotiva.

Za extraligový SKST Liberec, který je v tabulce na dvanáctém místě, nastoupí odchovanci z Nového Boru bratři Jakub a Lukáš Borůvkovi, Josef Medek a Martin Jahoda. Všichni stojí v čele žebříčku Libereckého kraje a v České Lípě vystoupí v roli domácích.

DTJ Hradec Králové pro ně bude velmi silný soupeř, jsou čtvrtí v nejvyšší soutěži. „Spoléhají se na slovenského reprezentanta Petera Šeredu, dvojnásobného mistra SR ve dvouhře. Jejich dalším esem je Marek Čihák, jehož největším úspěchem je třetí místo na ME družstev v roce 2003. Kádr doplňují ještě František Kanta a David Palkovský," vypočítal František Just a doplnil, že vstup na parádní podívanou je zdarma.

SKST Liberec - DTJ Hradec Králové

kdy: pátek 8. března od 18 hodin

kde: hala v Dubici v České Lípě. Vchod je z Dubické ulice přes vrátnici bývalé ŽOSky. Vstup do herny je možný pouze po přezutí.

vstupné: zdarma