Josef Vinch přichází do českolipského Arsenalu

Česká Lípa - Trenér Josef Vinch se po svém listopadovém odvolání z pozice trenéra divizního Nového Boru opět vrací do role hlavního kouče. Od ledna 2018 se totiž stane lodivodem českolipského Arsenalu! Deníku to potvrdil sportovní manažer Josef Kokošta. "Je to tak. Tým potřeboval radikální změnu, a proto se vedení klubu rozhodlo pro trenérskou výměnu. Pepa je s českolipskou kopanou dlouhá léta pevně spjatý, odehrál tady spoustu zápasů a k fotbalu u Ploučnice má srdečný vztah," uvedl manažer Kokošta s tím, že Vinch bude také zároveň hrajícím trenérem. "V našem mladém mužstvu potřebujeme hodně zkušeného fotbalistu, a tím právě Pepa je. Slibujeme si od něho nejen kvalitní trenérskou práci, ale také jeho parádní individuální výkony přímo na hřišti, hlavně při zahrávání standardek," zdůraznil českolipský manažer.

Lubková závodit nezačne. "Nevím, jak se to mohlo stát," pláče

Cvikov - Všestranná a veleúspěšná sportovkyně Ivana Lubková ze Cvikova, která se v posledních letech věnovala především závodům MTB (horská kola), po říjnovém porodu svého prvorozeného synka Adámka změnila plány.

"Původně jsem chtěla asi po třech měsících od narození Adámka zase začít sportovat, běhat, jezdit na kole, zkrátka připravovat se na novou sezonu. Jenže, a já fakt nevím, jak se tohle stalo, jsem před Vánocemi zjistila, že jsem už zase těhotná. To mně někdo udělal naschvál!" kroutila hlavou se slzami v očích tato sympatická 37letá bikerka. Je si vědoma, že bude muset tzv. restart své bohaté sportovní kariéry o najěký ten měsíc odložit. "Ale až zjistím, kdo to byl, tak ať si mě nepřeje," uzavřela Lubková.

V Lípě se by se měla od nové sezony hrát zase 2. hokejová liga!

Česká Lípa - Částečně potvrzeno. Po několika letech se může hokejový fanoušek od Ploučnice opět těšit na 2. ligu mužů. Podle zatím nepotrvzených informací z vedení HC Česká Lípa představitelé klubu už od začátku listopadu jednají s oddílem HC Most o převedení druholigové licence do našeho okresního města.

"Mostu se ve druhé lize nedaří, a tak, pokud se mu podaří v soutěži se udržet, převedla by se tato soutěž v létě k nám," nechal se slyšet šéftrenér českolipského klubu František Rychtář.

To však ještě netušil, že HC Most ve svém prosincovém prohlášení přiznal, že má finanční problémy a pravděpodobně bude muset ze soutěže odstoupit.

"Ale pane redaktore, to jsou jen žvásty pro vás, novináře. My jsme s Mostem dlouhodobě v kontaktu, konkrétně s panem Bohumilem Slaníčkem, jenž kdysi 2. ligu právě sem do Lípy přivedl. A pan Slaníček není žádný hlupáček! Ten vždycky měl a pořád má všechno dobře spočítáné. Navíc má s ním opět navázat spolupráci Jiří Tau. Ano, ten pan Tau, který také v českolipském hokeji dříve působil," vysvětlil s natěšením v hlase šéftrenér Rychtář.

Autor: Kedar Atnelav