„Tentokrát jsme nikam nemuseli cestovat. Tím nám vznikl prostor na pohodovou přípravu a naši přátelé a fanoušci si to mohli s námi pěkně užít,“ řekl šéf úspěšného českolipského klubu Pavel Znamenáček.

Podle něj karatisté Sport Relaxu mezi českou elitu nastoupili v plné síle. „Výsledky tomu nasvědčují. Skvěle zabodovala česká reprezentantka Adéla Šinerová, která se dostala až do juniorského finále, jež před českolipským publikem vyhrála nad Denisou Brejchovou. Přidala ještě bronz v nabité seniorské kategorii,“ řekl.

Hrubý v souboji s Wildem.
FOTO: Démoni si užili dvanáct vteřin slávy. Pak dostali devět gólů

Nejúspěšnější závodnicí klubu na nedělním klání byla reprezentantka Barbora Znamenáčková, ta se probojovala do seniorského finále, kde podlehla české reprezentantce Zuzaně Augustinové.

V kategorii U21 si ještě odnesla bronzovou medaili. Potom ji čekalo kumite (zápas) v seniorkách a U21. V ženské kategorii si protaktizovala 30 sekund před koncem boj o finále. Nakonec si odnesla bronz a v U21 páté místo s body na republikovém šampionátu.

„Náš seniorský kata tým ve složení Patrik Gašpar, Jakub Fiala a Pavel Vácha má stříbro a motivaci na sobě makat. Poslední bodované místo patří Aničce Salavcové, která sbírala cenné zkušenosti. Nakonec si vybojovala 5. místo a body do kvalifikace na mistrovství ČR,“ dodal Znamenáček.

Hodač atakován Špínou se snaží překonat gólmana Zachovala.
Remíza 2:2 doma, to je pro nás neúspěch, ví trenér Arsenalu Horáček

1. místo kata juniorky Adéla Šinerová
2. místo kata ženy Barbora Znamenáčková
2. místo kata tým muži Patrik Gašpar, Jakub Fiala a Pavel Vácha
3. místo kata U21 Barbora Znamenáčková
3. místo kata ženy Adéla Šinerová
3. místo kumite ženy do 68kg Barbora Znamenáčková
5. místo kumite U21 do 68 kg Barbora Znamenáčková
5. místo kumite juniorky do 54kg Anna Salavcová