Českolipský karate klub Sport Relax reprezentoval Českou republiku a město Č. Lípa na Světovém poháru v Hradci Králové, nejprestižnější akci v ČR.

Hradec přivítal kolem 1200 závodníků ze 120 klubů z dvanácti zemí (Egypt, Armenie, Německo, Maďarsko, Litva, Makedonie, Norsko, Polsko, Rusko, Slovensko, Švédsko a Ukrajina). „V této silné konkurenci jsme obstáli a vybojovali tři stříbrné a dvě bronzové medaile," hlásil spokojeně trenér Pavel Znamenáček.

Do hradecké haly se sjeli závodníci v kategoriích dorost, junioři, senioři a Masters. „Náš tým Sport Relax byl ochuzen o dvě své tváře, Terku Zlatohlávkovou a Barču Znamenáčkovou, jež startovaly za výběr reprezentace České republiky."

Obě českolipská děvčata ale nenavázala na výsledky z loňského roku. Barbora Znamenáčková skončila v loňském roce 3., letos obsadila pěkné 7. místo.

Sára Ješetová se představila v kata juniorky a dostala se do bojů v repasáži, tam ale prohrála a také jí patří 7. místo.

Stříbrnou medaili za klub Sport Relax v kata Masters vybojovala Božena Pavlasová.

Další úspěch pro barvy Sport Relaxu získal tým juniorů ve složení Lukáš Pevný, Milan Zítko a Kryštof Zlatohlávek. „Kluci startovali i za seniory, kde jsme se probojovali do finále. Ale v každé kategorii nám v cestě za zlatem stál výběr reprezentace Egypta. Po zacvičené kata a následně bunkai se všichni kolem tatami shodli, že lepší nasazení a reálné pojetí měli naši. Bohužel v cestě stojí rozhodčí s někdy rozdílným názorem," poznamenal trenér.

V následujícím programu startovali žáci do 13 let ve složení: David Minárik, Jakub Vavřinčík, Jakub Scholz a Daniel Beránek. Nejlépe se dařilo Beránkovi, který ve velké konkurenci vybojoval bronzovou medaili. Zbylí tři závodníci si to napravili v kata týmu, kde vybojovali bronz. „Všem gratulujeme a děkujeme panu Minárikovi za dopravu na tuto prestižní soutěž," dodal kouč Znamenáček.