Plavkyně Petra Chocová se stala vítězkou prestižní ankety Nejúspěšnější sportovec Českolipska za rok 2008, jež byla slavnostně vyhlášena včera večer v českolipském Kulturním domě Crystal.

Druhé místo obsadila manušická sportovní střelkyně Zuzana Šostková a třetí příčka patří atletce Lucii Vaníčkové z Jablonného, která v anketě kralovala v předchozích dvou letech.

V mládežnické kategorii na prvním místě stanula střelkyně Aneta Brabcová (SSK Manušice).

Obrovský aplaus zazněl při vyhlášení vítěze kategorie Koletiv dospělých, kde opět vyhrály ženské atletky z AC Česká Lípa, mezi mládežnickými týmy se radovaly dorostenky SSK Manušice. Titul Krajánek roku získal reprezentant ve sportovní střelbě Luboš Opelka a Trenérem roku karatista Pavel Znamenáček.

Jednotlivci dospělí

1. Petra Chocová (PK Č. Lípa, plavání)
2. Zuzana Šostková (SSK Manušice, sport. střelba
3. Lucie Vaníčková (SK ZŠ Jablonné, atletika)
4. Pavel Znamenáček (Sport Relax, karate)
5. Ivana Loubková (Cyklorenova Cvikov, atletika, triatlon, duatlon)
6. Michal Spurný (PK Č. Lípa, plavání)
7. Ondřej Samek (Sport Relax, karate)
8. Jan Drobeček (Sport Relax, karate)
9. Kateřina Loubková (Cyklorenova Cvikov, atletika, triatlon, duatlon)
10. Karin Košíková (Sport Relax, karate)

Jednotlivci mládež

1. Aneta Brabcová (SSK Manušice, sport. střelba)
2. František Bogar (OK Jiskra Nový Bor, orientační běh a MTBO)
4. Stanislava Kopřivová (SK ZŠ Jablonné, atletika)
5. Gabriela Vognarová (SSK Manušice, sport. střelba)
6. Aneta Němcová (SSK Manušice, sport. střelba)
7. Radek Gwuźdź (FBC Česká Lípa, florbal)
8. Tereza Pokorná (DDM Cvikováček Cvikov, atletika)
9. David Bochňák (Lokomotiva Č. Lípa, stolní tenis)
10. Iva Ježková (SK ZŠ Jablonné, atletika)

Krajánek roku

1. Luboš Opelka (Rapid Plzeň, sport. střelba)
2. Štěpán Slaný (FbK Sokol Mladá Boleslav, florbal)
3. Daniela Žďárková (Slavia Praha, kuželky)

Trenér roku

1. Pavel Znamenáček (Sport Relax)
2. Milan Németh (AC Č. Lípa)
3. Stanislav Stupka (SSK Manušice)

Kolektiv mládeže

1. SSK Manušice – dorostenky (sport. střelba)
2. Sport Relax – dorostenky (karate)
3. SSC Česká Lípa/ Mimoň – tým juniorů (karate)
4. Sport Relax – žáci (karate)
5. AC Česká Lípa – starší žákyně (atletika)

Kolektiv dospělých

1. AC Česká Lípa – ženy (atletika)
2. SSK Manušice – ženy (družstvo Štěpánová, Šostková, Kučerová, sportovní střelba)
3. Sport Relax – muži (karate)
4. I. Novoborský šachový klub, extraligové A–družstvo (šachy)
5. Arsenal Česká Lípa – A–mužstvo mužů (fotbal)