V soutěži dorostenců do 18 let ve sportovní malorážce na 60 ran (SM 60) se manušickým chlapcům nedařilo podle představ. Je však třeba pochválit nováčka v týmu Vojtěcha Boháčka, který se probojoval prvně na MČR v této disciplíně.

V soutěži SM 60 dorostenek se potvrdilo to, že Manušičtí patří ke klubům, které tradičně získávají medaile na vrcholných soutěžích. Ve vynikajícím výsledku, neuvěřitelných 594 bodů, jež znamenaly vyrovnání rekordu ČR v této disciplíně, zvítězila Karolína Brabcová! A společně s kolegyněmi z klubu Kateřinou Divíškovou a Vlastou Bartoníčkovou přidaly stříbro v soutěži družstev!

V sobotu ráno začaly soutěže juniorek v polohovém závodě SM 3x20, kde se do finále probojovaly všechny tři manušické dívky. V boji o medaile měly trochu smůly a obsadily 4., 5. a 6. příčku. Ve stejný den byly zahájeny i soutěže juniorů, a to v disciplíně libovolná malorážka na 3x40 ran. Do finálové osmičky se z Manušických probojoval Jiří Šanda, jenž obsadil pátou příčku. Poté proběhly polohové závody SM 3x20 v dorosteneckých kategoriích, kde stříbrnou medaili vybojoval Jaroslav Špitálský. Ale dařilo se i Martinu Tučkovi a Aleši Poláčkovi, kteří společně vybojovali zlatou medaili v soutěži družstev.

V dorostenkách se velká naděje vkládala do Kateřiny Divíškové (nejzkušenější dorostenka), která se v letošním roce nominovala na ME, bohužel poslední rána ji odsunula z medailových příček.

Poslední den začal pro juniorky disciplínou sportovní malorážka 60 ran vleže. Nejlépe se dařilo Michaele Širlové, ta obsadila nepopulární bramborovou pozici. V družstvu s ní startovaly Romana Klečková a Kateřina Franceová, které součtem výsledků obsadily třetí místo.

Poslední soutěží byla libovolná malorážka na 60 ran vleže. Zde se oběma střelcům SSK podařilo probojovat mezi osm finalistů. Petr Cejpa (patří k české špičce, letos se nominoval i na ME) byl po základním závodě na druhém místě, Jiří Šanda pátý. Ve finále Jiří Šanda obsadil čtvrté místo, Petr Cejpa skončil šestý.

Sportovci z SSK Manušice opět prokázali, že patří k nejlepším klubům v ČR. Důležité jsou výborné výsledky v dorosteneckých kategoriích. Zde je vidět, že tradice dobrých střelců bude pokračovat.

Aleš Stupka