VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sportovní střelkyně Aneta Brabcová vyhrála domácí závod a odlétá do Austrálie

Manušice - Střelecký klub SSK Manušice pořádal v České Lípě další ročník tradičního podzimního závodu ve střelbě ze vzduchových zbraní, a to Velkou cenu ZŠ Sever.

22.11.2017
SDÍLEJ:

Aneta Brabcová dlouhodobě prokazuje svoji střeleckou kvalitu.Foto: archiv

Závod probíhal na nově zrekonstruované střelnici v ZŠ Sever. V sobotu se střílelo ze vzduchové pušky, v neděli ze vzduchové pistole.

Sobotního závodu s klidným průběhem se zúčastnilo na dvacetistavové střelnici v šesti směnách, 113 střelců 48 v disciplínách vleže, 65 střílelo vstoje. Na této střelnici byl závod pro nejmladší, tedy vleže, premiérou. Střelnice to dříve technicky nedovolovala, po její celkové úpravě se klub rozhodl uspořádat soutěž i v žákovských kategoriích. Tady patří velké poděkování sponzorovi Elektro JAKUB, který zajistil veškerý materiál potřebný k elektroinstalaci 20 přitahovacích terčů právě pro nejmenší střelce.

V kategorii do deseti let zvítězila domácí Zuzana Hlaváčková, druhou a třetí příčku obsadili manušičtí sportovci Laura Kotecká a Vojtěch Štěpáník.

Kvalitní obsazení

V kategorii do 12 let zvítězil manušický střelec Adam Kučera. Druhé místo vybojovala Anna Kubrová z Ruprechtic a třetí Nikola Regnerová z Liberce.

V poslední „ležačkové“ kategorii, do 14 let, první dvě místa obsadila děvčata z Liberce: Kateřina Mikulčíková a Klára Boháčková. Třetí příčka patřila opět manušické Karolíně Martínkové.

Po žákovských kategoriích přišly „dospělé“ soutěže ve střelbě ze vzduchových pušek stoje.

Nejobsazenější dorosteneckou kategorii do 18 let ovládla manušická Karolína Brabcová, další příčky obsadily Magdaléna Linhartová z Mladé Boleslavi a Kateřina Landová z Jablonce nad Nisou.

Mladí střelci se představili se svým nejoblíbenějším sportovním náčiním.

V ženách zvítězila reprezentantka ČR Aneta Brabcová startující za Olymp Plzeň, druhé místo obsadila Sára Karasová z Policie ČR Ostrava a třetí příčku vybojovala Šárka Hubená z SSK Manušice.

V poslední sobotní soutěži, v kategorii mužů, zvítězil Radek Tichý z Rakovníka, následován Filipem Rotreklem z Pardubic a Radkem Mikulčíkem z Liberce.

Nejhodnotnější byly bezesporu výkony Anety Brabcové v kategorii žen (419,7 bodu) a Radka Tichého v kategorii mužů (623,3 bodu), dorost vyhrála s malým odstupem bodů Karolína Brabcová (413,1 bodu).

Odlétá do Austrálie

Aneta Brabcová, startující za Olymp Plzeň, která se sportovní střelbou začala v manušickém klubu, v současné době patří v ČR ke špičce mezi ženami. Po podzimní přípravě se jednalo o první přípravný závod a tímto výsledkem ukázala, že příprava jde správným směrem.

„Po studijních povinnostech, které jsem měla v Plzni, mám letos přípravu trochu jinou než v předešlých letech. Více času trávím v České Lípě,“ uvedla Aneta Brabcová s tím, že velkou část přípravy přenesla na střelnice v Manušicích a v České Lípě.

„Abych se mohla kvalitně připravovat, za to vděčím i městu Česká Lípa, které mě stále podporuje. Podporovalo mě od začátku mé střelecké kariéry, za což mu patří můj veliký dík.“

Příprava na ME

Tento závod byl její první v zimní sezoně. „Za pár dní odlétám trénovat do Austrálie a potom již přijdou důležité závody směřující k mistrovství Evropy, které se uskuteční příští v polovině února v Maďarsku. Věřím, že si nominaci vybojuji a budeme se snažit s kolegyněmi z týmu navázat na medailové úspěchy z letošního roku.“

V neděli pokračovaly střelecké závody na střelnici v ZŠ Sever pistolovými disciplínami. Ve vzduchové pistoli zvítězil Jindřich Plíšek z SSK Manušice výborným výkonem 552 bodů v závodě na 60 ran. Plíšek letos s touto disciplínou začíná a hned si potvrdil, že svým výsledkem bude značným konkurentem i v kategorii dospělých střelců. Zvítězil před Petrem Komárkem z Liberce a Alešem Hrdličkou z Mn. Hradiště.

Celkově lze říci, že manušickým střelcům vstup do zimní sezóny vyšel velice pěkně, a to jak po pořadatelské stránce, tak mohou být trenéři spokojeni i s výkony svých svěřenců.

Výsledky a další informace lze najít na webových stránkách SSK Manušice.

Šárka Hubená

Autor: Redakce

22.11.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

2444 - Úředníci v oblasti daní vrchní referent/rada v18 810 Kč

Úředníci v oblasti daní vrchní referent/rada v Oddělení kontrolním I. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 18810 kč, mzda max. 28320 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Ředitel Finančního úřadu pro Liberecký kraj jako služební orgán příslušný podle § 10 odst. 1 písm. f) zákona č. 234/2014 Sb., o státní službě (dále též „zákon“), vyhlašuje výběrové řízení na služební místo č. 260257 – vrchní referent/rada v Oddělení kontrolním I, Odbor kontrolní, Sekce Územní pracoviště v České Lípě, v oboru služby „Daně, poplatky a jiná obdobná peněžitá plnění. Služební místo je zařazeno do 10. platové třídy. Pracoviště: Finanční úřad pro liberecký kraj, územní pracoviště v české lípě, Pátova, č.p. 2892, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Pavel Holčák, +420 487 808 340.

Cestovní ruch a hotelnictví - Cestovní ruch a hotelnictví Pokojská100 Kč

Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních Posezónní údržba rekreačního střediska. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 100 kč, mzda max. 140 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Náplní práce budou drobné opravy, natírání., , Vhodné pro cizince, vhodné pro absolventy, vhodné pro mladistvé., , Nabízíme: pracovněprávní vztah uzavřený Dohodou o provedení práce, hrubou hodinovou mzdu od 100 Kč do 140 Kč. Pracovní úvazek je možno upravit dle dohody., , Místo výkonu práce: Svor.. Pracoviště: Cestovní kancelář star line, s.r.o. - 001, 471 51 Svor. Informace: Zora Houšková, +420 725 455 115.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu20 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) Řidič/ka sk. C. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Nádražní 253, Zákupy., Pracovní doba od pondělí do pátku, víkendy a svátky volné!, ŘP sk. C a profesní průkaz - podmínkou!, Základní mzda 19.000 Kč+prémie+benefity!, První kontakt telefonicky nebo emailem!. Pracoviště: Alimpex food a.s. - 001, Nádražní, č.p. 253, 471 23 Zákupy. Informace: Iveta Gondolová, +420 737 389 160.

539490 - Provozní zámečníci, údržbáři Údržbář v odboru17 400 Kč

Provozní zámečníci, údržbáři Údržbář v odboru správy majetku. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17400 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Charakteristika pracovního místa: celoroční údržba veřejného prostranství s využitím ručního nářadí a mechanizačních prostředků. Manipulace s odpadovými nádobami a těžkými břemeny v rámci zákonné úpravy. Údržba bytového a nebytového fondu města. Drobné zámečnické práce. , Místo výkonu práce: Městský úřad Česká Lípa , Platové zařazení a platové podmínky: 4. platová třída, která podle platného katalogu prací odpovídá nejvýše zařazenému vykonávanému druhu práce (17 400 Kč), osobní příplatek dle ust. § 131 zákoníku práce, Předpokládaný termín nástupu: dle dohody, Pracovní poměr bude sjednán na dobu: určitou po dobu jednoho roku s možností prodloužení na dobu neurčitou, Kvalifikační předpoklady a požadavky:, " střední vzdělání (vyučení), " manuální zručnost, Výhodou:, " praxe s prací se sekačkami, křovinořezy, motorovými pilami, sněžnými frézami apod. , " průkaz odborné kvalifikace , , Nabízíme: 5 týdnů dovolené, 4 sick days, prémie, stravování formou jídelních kupónů, příspěvek na doplňkové penzijní spoření, zvyšování kvalifikace formou školení., , Náležitosti písemné přihlášky: jméno, příjmení, titul uchazeče - datum a místo narození - státní příslušnost - místo trvalého pobytu - číslo občanského průkazu (nebo číslo dokladu, o povolení k pobytu, jde-li o cizího státního občana) - název pracovní pozice, o kterou se uchazeč uchází - datum a podpis uchazeče, , Přílohy přihlášky: , - životopis, ve kterém jsou uvedeny údaje o dosavadních zaměstnáních a o odborných znalostech a dovednostech,, - kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání , , Lhůta pro podání přihlášky (vč. příloh): 12.03.2018 - 12:00 hodin , Způsob podání přihlášky: obálku označenou "Údržbář" zaslat na adresu: Tajemník MěÚ, Městský úřad, náměstí T. G. Masaryka 1/1, 470 36 Česká Lípa nebo předat osobně v podatelně Městského úřadu Česká Lípa , , Po ukončeném výběrovém řízení si mohou uchazeči svoje doklady a ostatní písemnosti osobně vyzvednout v oddělení personalistiky a mezd - následně budou tyto protokolárně skartovány., Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit toto oznámení kdykoliv v jeho průběhu.. Pracoviště: Město česká lípa, náměstí T. G. Masaryka, č.p. 1, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Zdenka Břoušková, +420 487 881 178.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jiří Šubrt, prezident FC Démoni Česká Lípa.

Byl bych špatný prezident, kdybych v záchranu Démonů nevěřil, říká Šubrt

Hokejové dovednosti, krasobruslení, metaná a rychlobruslení, to byly soutěže Zimní olympiády dětí a mládeže, která se pro žáky I. stupně českolipských základních škol konala na zimním stadionu.
30

OBRAZEM: Děti v Lípě si užily vlastní olympiádu

Opilci na Českolipsku způsobili 64 nehod. Umírali při nich lidé

Českolipsko - Za požití alkoholu nebo drog řidičem před jízdou zaplatilo během loňského roku v Libereckém kraji životem pět lidí. 

Hasiči z celé země, spojte se. Chystá se největší hasičská fontána na světě

Liberecký kraj – Unikátní hasičská fontána, která se před více jak třiceti lety zrodila v Novém Oldřichově, bude v červnu k vidění na Vltavě. A bude naprosto výjimečná.

AKTUALIZOVÁNO

Hokejisté v bitvě o finále padli s Ruskem. Zahrají si o olympijský bronz

/FOTOGALERIE/ Šance na medaili ještě žije, zlato z toho už ale nebude. Čeští hokejisté prohráli v semifinále olympijského turnaje s Ruskem 0:3 a budou tak bojovat o bronz. Ze strany národního týmu to nebyl špatný výkon, bohužel znovu vyhořel v koncovce. Svěřenci trenéra Josefa Jandače se v sobotu od 13:10 utkají s vítězem zápasu mezi Kanadou a senzací z Německa.

Opařené dítě, Štěpánkova nová role a marné skandování bělehradských: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 22. února 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT