Závod probíhal na nově zrekonstruované střelnici v ZŠ Sever. V sobotu se střílelo ze vzduchové pušky, v neděli ze vzduchové pistole.

Sobotního závodu s klidným průběhem se zúčastnilo na dvacetistavové střelnici v šesti směnách, 113 střelců 48 v disciplínách vleže, 65 střílelo vstoje. Na této střelnici byl závod pro nejmladší, tedy vleže, premiérou. Střelnice to dříve technicky nedovolovala, po její celkové úpravě se klub rozhodl uspořádat soutěž i v žákovských kategoriích. Tady patří velké poděkování sponzorovi Elektro JAKUB, který zajistil veškerý materiál potřebný k elektroinstalaci 20 přitahovacích terčů právě pro nejmenší střelce.

V kategorii do deseti let zvítězila domácí Zuzana Hlaváčková, druhou a třetí příčku obsadili manušičtí sportovci Laura Kotecká a Vojtěch Štěpáník.

Kvalitní obsazení

V kategorii do 12 let zvítězil manušický střelec Adam Kučera. Druhé místo vybojovala Anna Kubrová z Ruprechtic a třetí Nikola Regnerová z Liberce.

V poslední „ležačkové“ kategorii, do 14 let, první dvě místa obsadila děvčata z Liberce: Kateřina Mikulčíková a Klára Boháčková. Třetí příčka patřila opět manušické Karolíně Martínkové.

Po žákovských kategoriích přišly „dospělé“ soutěže ve střelbě ze vzduchových pušek stoje.

Nejobsazenější dorosteneckou kategorii do 18 let ovládla manušická Karolína Brabcová, další příčky obsadily Magdaléna Linhartová z Mladé Boleslavi a Kateřina Landová z Jablonce nad Nisou.

Mladí střelci se představili se svým nejoblíbenějším sportovním náčiním. Zdroj: archiv SSK Manušice

V ženách zvítězila reprezentantka ČR Aneta Brabcová startující za Olymp Plzeň, druhé místo obsadila Sára Karasová z Policie ČR Ostrava a třetí příčku vybojovala Šárka Hubená z SSK Manušice.

V poslední sobotní soutěži, v kategorii mužů, zvítězil Radek Tichý z Rakovníka, následován Filipem Rotreklem z Pardubic a Radkem Mikulčíkem z Liberce.

Nejhodnotnější byly bezesporu výkony Anety Brabcové v kategorii žen (419,7 bodu) a Radka Tichého v kategorii mužů (623,3 bodu), dorost vyhrála s malým odstupem bodů Karolína Brabcová (413,1 bodu).

Odlétá do Austrálie

Aneta Brabcová, startující za Olymp Plzeň, která se sportovní střelbou začala v manušickém klubu, v současné době patří v ČR ke špičce mezi ženami. Po podzimní přípravě se jednalo o první přípravný závod a tímto výsledkem ukázala, že příprava jde správným směrem.

„Po studijních povinnostech, které jsem měla v Plzni, mám letos přípravu trochu jinou než v předešlých letech. Více času trávím v České Lípě,“ uvedla Aneta Brabcová s tím, že velkou část přípravy přenesla na střelnice v Manušicích a v České Lípě.

„Abych se mohla kvalitně připravovat, za to vděčím i městu Česká Lípa, které mě stále podporuje. Podporovalo mě od začátku mé střelecké kariéry, za což mu patří můj veliký dík.“

Příprava na ME

Tento závod byl její první v zimní sezoně. „Za pár dní odlétám trénovat do Austrálie a potom již přijdou důležité závody směřující k mistrovství Evropy, které se uskuteční příští v polovině února v Maďarsku. Věřím, že si nominaci vybojuji a budeme se snažit s kolegyněmi z týmu navázat na medailové úspěchy z letošního roku.“

V neděli pokračovaly střelecké závody na střelnici v ZŠ Sever pistolovými disciplínami. Ve vzduchové pistoli zvítězil Jindřich Plíšek z SSK Manušice výborným výkonem 552 bodů v závodě na 60 ran. Plíšek letos s touto disciplínou začíná a hned si potvrdil, že svým výsledkem bude značným konkurentem i v kategorii dospělých střelců. Zvítězil před Petrem Komárkem z Liberce a Alešem Hrdličkou z Mn. Hradiště.

Celkově lze říci, že manušickým střelcům vstup do zimní sezóny vyšel velice pěkně, a to jak po pořadatelské stránce, tak mohou být trenéři spokojeni i s výkony svých svěřenců.

Výsledky a další informace lze najít na webových stránkách SSK Manušice.

Šárka Hubená