Michal Spurný se stal suverénním vítězem dalšího kola Českého poháru v dálkovém plavání, jež se uskutečnilo na lipenské přehradě.
Borec z Plaveckého klubu Česká Lípa si „odskočil“ do Dolní Vltavice na otevřenou vodu několik dnů po svém triumfu na Letním MČR v disciplíně 1500 m volným způsobem.
„Chtěli jsme, aby si Michal opět po čase vyzkoušel své kvality v kilometrově náročnějších disciplínách, a také jak mu to půjde mimo klidné vody plaveckých bazénů,“ podotkl trenér Tomáš Choc.
Jeho svěřenec na pětikilometrovém úseku od začátku vedl celé závodní pole a své vedení po celou dobu nikomu nepřepustil. „Problémy dělaly jen trochu větší vlny, kterých jsme v bazénu ušetřeni, ale svou vedoucí pozici jsem si hlavně před Liborem Smolkou kontroloval,“ řekl vítěz. Právě zmiňovaný krnovský plavec dokázal se Spurným dlouhou dobu držet krok, ovšem k tomu, aby českolipského borce trumfl, neměl síly.
„Michal potvrdil své kvality z vytrvalostních disciplín i přesto, že díky maturitě byla jeho tréninková kilometráž výrazně nižší než by potřeboval,“ řekl trenér Choc.
Spurný prý nyní zvažuje svou účast na mistrovství ČR v dálkovém plavání, které se uskuteční poslední srpnový víkend taktéž na Lipně. „Zde by měl možnost srovnat své síly s absolutní republikovou špičkou, kterou v bazénu suverénně poráží,“ dodal na závěr viditelně spokojený trenér Tomáš Choc.
Pořadí na 5 km
1. Michal Spurný (PK ČL) 0:53:13
2. Libor Smolka (Krnov) 0:53:19
3. Pavel Srb (Bohemians ) 1:01:08

 

Sport není to jediné co by Vás mohlo zajímat - další zprávy z regionu najdete zde