„Vedle již tradičních závodů se letošní seriál rozrostl o nový závod, na 19 závodů, a to běh Novým Oldřichovem, jehož pořadatelem je Centrum pro vzdělávání a kulturu Nový Oldřichov. Seriál je určen nejen pro výkonnostní běžce, ale i širokou veřejnost, která se nebojí pohybu, od dětí až po veterány. Do systému bodování OBL jsou zařazeni běžci, kteří při prezenci uvedou příslušnost klubu, školy, obci apod. z Českolipska,“ vysvětlil organizátor a ředitel ligy Oldřich Slaměný.

Oblíbený běžecký seriál zahájí přespolní běh Cvikováčku ve Cvikově až v neděli 7. dubna. Původně měl sezonu otevřít v neděli 24. března 41. ročníkem jarního běhu v Novém Boru, kvůli vichřici a popadaným stromům se však závod odložil až na 29. září. Pořadatel atletika Jiskra Nový Bor pro letošek změnil trasy i místo startu. Letos se bude startovat u altánu za Lesním hřbitovem v Novém Boru namísto u sportovní haly a koupaliště.

V loňském ročníku zvítězil Tomáš Knejzlík (Triclub Haven Č. Lípa) před druhou Vendulou Ryšavou (AC Č. Lípa) a třetím Zdeňkem Bufkou (AC Č. Lípa). Podrobnější informace o Okresní běžecká lize na Českolipsku naleznete na webových stránkách www.oblcl.cz.