Dva týmy se stejným počtem bodům a stejnými ambicemi, které se dělily o první místo. Vyhráli Rebels Liberec a po 14 odehraných zápasech se vyhřívají na prvním místě tabulky s tříbodovým náskokem na českolipské Gladiátory. V dalším utkání si Rebelové poradili bez větších problémů se Sokolem Bzí 8:5.

SK Rebels Liberec FBK - Gladiators Česká Lípa 5:4 (2:0, 3:2, 0:2)

Lípa přijela v plné síle, Rebelové řešili problémy s marodkou. Chyběly opory jako gólman Jan Wildner, nebo útočník Adam Pejchal. Další borci hráli se sebezapřením za pomoci léčiv. Už to ukazovalo, jak velký význam tento zápas má pro celou sezonu, ligu i liberecký florbal.

Hned od prvních minut se hrál atraktivní a rychlý florbal. Akce střídala akci, jenže všechny končily na pozorných obranách obou týmů. Rebelové vedli 1:0 zásluhou Bittnera, Gladiátoři však svou zbroj nesložili a hnali se za vyrovnáním.

Liberečtí trpělivě bránili a čekali na nebezpečné protiútoky. Několikrát se při nich vytáhl českolipský gólman Nerad, ale na rychlou akci dva na jednoho zakončenou ranou snipera Martina Kučery nárok neměl. Po přestávce se hra vyrovnala a Nerad v českolipské brance měl mnohem více práce.

Pak nejproduktivnější Rebel této sezóny Lukáš Kysela upravil na 3:0 a zápas vypadal rozhodnutý. Gladiátoři se však vzepřeli a ukázali, že ne nadarmo okupují horní příčky tabulky a snížili na 2:3. Minutu před koncem druhé části vrátil na rebelské hokejky klid čtvrtým gólem Marek Kalferst.

Do třetí třetiny vlétli Gladiátoři a jen díky bezchybnému Dokoupilovi se skóre neměnilo. Gladiátoři obstřelovali branku, jak se jen dalo, ale mimo. Rebelům docházely síly a Gladiátoři toho dokázali využít, takže z toho byly dva góly na 4:5.

Rebelové již na útok neměli, ale díky obětavému výkonu při bránění a famóznímu Dokoupilovi v bráně, uhájili těsné vítězství. „Tým nám kosí marodka, museli jsme proto trochu změnit náš systém a hrát víc zezadu. Všichni perfektně plnili taktické plány, které jsme si nastínili v kabině a pokud vám k tomu zachytá brankář, jako dnes zachytal Tomáš, musíte vyhrát," uvedl liberecký kapitán Michal Bezucha.

Branky (nahrávky): 5. Bittner (Vondra), 11. Kučera (Zavřel), 20. Kysela (Pávek), 36. Kalferst (Bitterlich) - 30. Bezucha (Kučera) 28. Veber, 29. Čermák, 48. Veber, 41. Helebrant. Střely na bránu: 26:26. Nejlepší hráči utkání: Dokoupil Tomáš - Veber Karel.

TJ Sokol Bzí SK Rebels - Liberec 5:8 (2:3, 1:2, 2:3)

Branky (nahrávky): 21. Kutílek, 14. Hruška (Kutílek), 17. Kutílek (Chobot) 34. Chobot (Kutílek) 37. Kutílek (Filipets) - 5. Kysela (Bittner), 12. Kalferst (Kysela), 13. Kysela (Bittner), 17. Pejchal K., 29. Kučera (Drašner), 31. Kysela, 34. Bezucha, 37. Bezucha

Střely na bránu: 20:27. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:0. Nejlepší hráči utkání: Kutílek Ondřej - Kysela Lukáš.