Grand Prix Kooperativa, jako první nominační závod na ME, byl ve znamení úspěchu žen ze Střediska vrcholového sportu a Sportovně střeleckého klubu Manušice, které svými výkony ovládly přední místa a vybojovaly cenné body do nominace.

Mezi nejlepší patřila Klára Bartošová, jež špičkovým výkonem 398 bodů v základním závodě a 101,1 ve finále, vystoupala na nejvyšší stupínek. Její vítězství podpořila druhým místem a nástřelem 394 + 102,5 b. Aneta Brabcová. Obě soutěžily v kategorii juniorek. Svoji juniorskou bojovnost potvrdili i Aleš Janeček, jenž získal dvě třetí místa za nástřely 585 a 584 b., a Petr Plecháč, který výkonem 583 bodů, zůstal těsně za stupni vítězů.

Celkový úspěch Manušic v mezinárodní konkurenci završily dorostenka Martina Francová skvělým výkonem 385 bodů a 4. místem a Zuzana Šostková, která se v kategorii ženy umístila dvakrát na 6. příčce (392 a 394 body).

Sportovní střelci z Manušic tak skvěle zahájili vzduchovkovou sezonu a mají našlápnuto k zisku nominačních míst na ME. „Zejména je potřeba vyzdvihnout výkon Kláry Bartošové, která si vytvořila svůj nový osobní rekord, jímž se může srovnávat se světovou špičkou. Manušice opět potvrzují, že v amatérských týmech jsou jedničkou a vyrovnají se profesionálům z SKP a Dukly,“ netajil radost šéftrenér Manušic Stanislav Stupka.