Turnaje se zúčastní 16 národních týmů, což je o 6 víc než v minulém ročníku..

Český reprezetentační výběr se ode dneška v rámci poslední části Euro Floorball tour připravuje v Helsinkách, kde turnaj slouží jako generálka na mistrovství světa. Národní tým se zde střetne se Švédskem (dnes), úřadujícími mistry světa Finskem (v sobotu) a Švýcarskem (v neděli).

„Od pátka do neděle nás čekají tři velmi silní soupeři, se kterými se pravděpodobně utkáme v poslední fázi světového šampionátu,“ myslí si Štěpán Slaný, jenž v sezoně hájí barvy mladoboleslavského Billy boy a je jediným nominovaným hráčem z tohoto klubu.

„Realita je taková, že se Švýcary hrajeme vyrovnané zápasy a severské celky můžeme jednou za čas pořádně potrápit. Věřím, že příležitost přijde právě na mistrovství světa,“ dodává Slaný.

Několik dní po skončení tohoto mezinárodního turnaje ohlásí trenér reprezentace Tomáš Trnavský definitivní nominaci hráčů pro mistrovství světa. Zúžený kádr bude mít na konci listopadu závěrečné soustředění, a to v Bystřici pod Pernštejnem, a poté odletí do dějiště MS.

Českolipský kouč druholigového A–mužstva FBC Štěpán Slaný má velkou šanci dostat se na svůj druhý světový šampionát po sobě (už na MS v roce 2008 byl členem reprezentačního týmu). (r