Nejpočetnější výpravou byl klub SKST Liberec, který patří mezi největší v ČR. Počtem hráčů i umístěním jim konkurovala Lokomotiva Česká Lípa.

Mezi účastníky nechyběl dosavadní vedoucí hráči krajského žebříčku dorostenců Salomon a dorostenek Absolonová

(oba z SKST Liberec). Předem se očekávalo, že tito dva to nebudou mít lehké, neboť zde byli vítězové ze 3. bodovacího turnaje v České Lípě Gabriel Václav z Lokomotivy Č. Lípa a Nováková Martina z SKP Ústí nad Labem, kteří narušili vítězství z ostatních bodovacích turnajů hráčům SKST Liberec.

Očekávání se naplnilo v plné míře v kategorii dorostenek, kde M. Absolonová se nedostala ani na stupínek vítězů a skončila na 5. místě. Z jednoznačného vítězství se radovala zmiňovaná Martina Nováková, na druhém místě skončila Kateřina Girethová z SKST Liberec a na třetím místě hráčka Loko Česká Lípa Kristýna Drugdová.

Hodnocení turnaje v podání trenéraAleš Bayer (Loko Č. Lípa a TTC Bělá p. B.): „Pochvala patří nejenom Vaškovi a Kristýně, ale také Matěji Stachovi, který, až se vyrovná se slabším sebevědomím, může pomýšlet na lepší výsledky. Kristýna má stále problém ve fyzické kondici, což bude stále její problém ve vyhrocených a dlouhých zápasech. Vašek mě mile překvapil a je škoda, že jeho výkony mají kolísavou tendenci. Kdyby jeho hlava více fungovala, tak by nemusel spoléhat na štěstí v koncovkách."

Mezi dorostenci si dobře vedou i daleko mladší hráči z řad nejmladších, mladších i starších žáků. Překvapením bylo již mezi 16 účastníky vyřazení nasazené trojky turnaje – Martina Koška (SKST Liberec)

Matějem Stachem z Bělé p. Bezdězem, který je stále ještě nejmladší žák a patří mezi špičku v ČR ve své kategorii. Další favorité již nezaváhali, dostali se do semifinále, stejně jako Václav Gabriel z Lokomotivy.

V prvním semifinále Salomon s oddílovým kolegou Blinkou otáčel nepříznivý stav 0:2 a vyhrál po boji 3:2. Ve druhém semifinále si bez problémů Václav Gabriel poradil s Hukem z SKST Liberec 3:0, a tak ve finále na sebe narazili dva nejvýše nasazení hráči.

Po velmi vyrovnaném utkání, kde se soupeři střídali ve vítězných sadách, měl více štěstí Salomon, jenž vyhrál v pátém setu nejtěsnějším rozdílem 13:11. Gabriel tímto druhým místem potvrdil postavení ve špičce krajského žebříčku.