Tato soutěž je specifická tím, že v jednom turnaji hrají společně chlapci i dívky. Bohužel českolipští nemají letos v kategorii nejmladších žádné děvče, a tak na této soutěži mezi 56 účastníky reprezentovali oddíl Jan Fabíni, Václav Gabriel a Michal Dvořák. Z celkem 16 skupin postupovali vždy dva nejlepší do finálových bojů.

„Honzík i Vašek vyhráli svoje skupiny, Michal skončil ve své skupině třetí a nastoupil do soutěže útěchy, kde těsně prohrál 2:3, takže pro něj turnaj skončil, ale na druhou stranu získal velmi cenné zkušenosti z velké soutěže,“ uvedl trenér Zbyněk Reichert. Gabriel zvítězil v prvním zápase finálového pavouka a podlehl až v boji o postup mezi nejlepších osm hráčů Dominiku Paškovi ze Slavoje Praha a skončil tak na celkovém 13. místě.

Jan Fabíni se předvedl ve skvělé formě a v cestě do finále porazil nejprve L. Houru ze Stadionu Žižkov 3:0, Z. Jantačovou z Kotlářky Praha také 3:0, J. Herverta z Litoměřic 3:1, A. Kášovou ze Sokola Dřínov 3:0. Ve finále pak přemohl Davida Jíchu z TTC Říčany opět 3:0! „V celém turnaji ztratil Honzík jediný set a kromě vítězství ve dvouhře získal s Oldřichem Macháčkem z Kotlářky první místo i ve čtyřhře,“ radoval se trenér Reichert.

A jak si vedou českolipští žáci v soutěžích Libereckého kraje?

Posledním turnajem ze série krajských bodovacích turnajů byl pro starší žáky a dívky 3. krajský bodovací turnaj v domácí herně Lokomotivy Č. Lípa.
Chlapcům se v domácí herně nevedlo tak, jak by si představovali. Vedoucí hráč průběžného pořadí Marek Fabíni skončil na pátém místě, průběžně třetí Ondřej Špaček na místě čtvrtém.

První místo vybojoval novoborský Václav Hruška před odchovancem českolipského oddílu Davidem Bochňákem z El Niňo Praha a Adamem Zikmundem z SKST Liberec. Na stupních vítězů tak stanula pouze Martina Reichertová, která skončila na třetím místě, když porazila i nejlepší ml. žákyni libereckého kraje, v Č. Lípě stříbrnou, Terezu Svatoňovou z SKST Liberec. Na prvním místě skončila Iveta Soukupová ze Sokola Turnov.

V tomto kalendářním roce čeká ještě ml. žáky 4. bodovací turnaj, a to 13. 12. v Turnově. Ostatní krajské mládežnické soutěže se opět rozeběhnou až po novém roce. Pro většinu hráčů však nebude přestávka tak dlouhá, neboť kromě pravidelných tréninků nastupují i v soutěžích dospělých a různých republikových turnajích.