Na střelnici v Plzni Lobzích si to na konci září rozdali sportovní střelci z celé České republiky. Z výsledků ze soutěží roku 2018 sportovní komise Českého střeleckého svazu vybrala téměř 600 střelců. Přímo z manušického klubu se nominovalo 24 členů, z řad dětí i dospělých.

Konkrétně ve sportovní malorážce v puškových disciplínách: F. Mazánek,K. Martínková, M. Pírek, O. Bílek, O. Prokop, Š. Hubená, M. Širlová, R. Mark, J. Helikar, Z. Kučera, V. Svobodová, M. Kučerová, M. Bandas, J. Štěpáník, J. Němec, R. Hanzlík, M. Wodwud, P. Gregar, D. Kovář, P. Prokop, M. Prchal.

Letos, po delší odmlce, se podařilo probojovat na MČR i pistolářským členům klubu. A to hlavně díky trenéru Pavlu Balogovi, který v současné době vychovává již 10 nadějných svěřenců. Z nich si vybojovali účast na této vrcholné akci 3 dorostenci:  H. Salavcová, M. Langer a D. Hlavička. Ti reprezentovali klub ve střelbě 30+30 ran na statický a otočný terč.

Jednomu z nich, M. Langerovi, se pak povedla nominace i v olympijské disciplíně, rychlopalná pistole 2x30 ran, kde v časech 8,6 a 4 vteřiny musí střelec zasáhnout do 5ti terčů v řadě vedle sebe. To je neuvěřitelně těžká disciplína a zvládnou ji jen ti nejlepší.

Nejúspěšnějším střelcem SSK Manušice se na MČR  stal Ondřej Bílek, který získal titul mistra ČR pro rok 2018 v disciplíně sportovní malorážka 3x20, mezi dorostenci. Dalším úspěchem střelce Ondřeje Bílka a jeho kamarádů z klubu, Martina Pírka a Jana Helikara, byla stříbrná medaile v této kategorii, v soutěži družstev. Tímto získali všichni tři titul vicemistři ČR pro rok 2018.

Vynikající bylo i vystoupení dospělých střelkyň SSK Manušice na MČR. Zde ženy, M. Širlová, Š. Hubená a M. Kučerová, získaly hned dvě medaile. První, bronzovou v disciplíně 3x40 ran ze sportovní malorážky, kde se nejvíce dařilo M. Širlové, která se svým výkonem dostala mezi osmičku nejlepších žen finálové soutěže. Tam skončila na vynikající 6. příčce. Druhou, stříbrnou medaili a titul vicemistryň ČR pro klub SSK Manušice, vystřílely opět ženy. Tentokrát v soutěži 60 ran v leže.

Mistrovstvím ČR byla ukončena kulová sezona pro sportovce manušického klubu. „Byl to úžasný rok. Těchto výkonů by nedosáhli naši sportovci bez skvělé přípravy, pracovitosti a hodin strávených tréninkovou přípravou. Celoročně klub podporuje náš největší patron Město Česká Lípa, bez kterého bychom takto dobře nemohli nikdy reprezentovat. Nejen touto cestou patří našemu městu, náš velký dík,“ říkají za SSK Manušice Šárka Hubená a Karel Brabec.