Je to velmi prestižní závod už z toho důvodu, že se ho pravidelně účastní česká střelecká špička. Pro naše nejlepší střelce je to zároveň možnost si vyzkoušet formu před blížícím se zářijovým mistrovstvím republiky.

Střílí se v kategorii žen, juniorek a dorostu disciplína sportovní malorážka, muži a junioři střílí libovolnou malorážkou. Všechny kategorie - 60 ran vleže a polohový závod na 3x20 ran.

Z manušických závodníků má největší naděje na přední umístění tato pětice: Klára Bartošová, Zuzana Šostková (obě kategorie ženy), Aneta Brabcová, Gábina Vognarová a Petr Plecháč (všichni kategorie dorost). Poslední tři jmenovaní mají před sebou, sice ještě vzdálenou, přesto lákavou představu účasti na olympiádě talentů, která se uskuteční v příštím roce.

Aby na této prestižní mládežnické soutěži mohli startovat, musí se však nejdříve dostat na mistrovství Evropy. „Letošní výsledky odpovídají tomu, že by se tam mohli dostat,“ říká vedoucí střediska vrcholového sportu regionální střelecké základny mládeže v Manušicích Stanislav Stupka.

Autor: Alex Neugebauer