Uplynulý víkend byl pro sportovní střelce velkým svátkem. Vzduchovková střelnice v Plzni Lobzích přivítala téměř 250 střelců z 13 států světa včetně borců z Japonska, Austrálie a USA. Sítem nominačních soutěží prošli jen ti nejlepší, a proto se dvoudenních závodů Velké ceny Plzně 2011 zúčastnila pouze česká střelecká špička v čele s Kateřinou Emmons.

Ze Sportovně střeleckého klubu Manušice se do Plzně nominovala Zuzana Šostková a Kamila Štěpánová v kategorii ženy a Kateřina Franceová v kategorii juniorky.

Všem děvčatům se lépe povedl druhý soutěžní den. Katce Franceové nástřelem 388 bodů zajistil 15. místo. Pro mladičkou střelkyni to byla neocenitelná zkušenost a motivace pro příště. Zkušené Kamile Štěpánové výsledek 391 bod stačil na 16. místo. Oběma závodnicím se závody nevydařily podle jejich představ a určitě obě mají navíc.

Nástřel Zuzany Šostkové 396 bodů v základním závodě byl příslibem a Šostková šla 6. do finále jako třetí z českých reprezentantek. A ve finále, které se střílelo podle nových pravidel, se jí skutečně dařilo. Po několika ranách se posunula na třetí místo a atakovala stříbrnou příčku.

Bohužel poslední dvě rány měla Francouzka na třetí pozici lepší, a tak hodnotné finále 103,7 bodů posunulo Zuzku na čtvrtou příčku. Opět se potvrdilo, že je třeba i trochu pověstného sportovního štěstí.

Trenér Stanislav Stupka vyzdvihl především výkon Zuzany Šostkové: „Zuzka podává v poslední době stabilně velmi dobré výkony. Bohužel pověstné štěstí ji tentokrát připravilo o stupně vítězů. V tak silné konkurenci už samotná účast ve finále mezi osmičkou nejlepších je na podobných soutěžích velikým úspěchem. I nepopulární místo těsně za medailovými pozicemi je skvělým umístěním.“

Zuzana Šostková si tak zajistila koncem ledna start na závodech ve střelbě ze vzduchových zbraní IWK Mnichov, kde se sejde světová špička.

Pořadí a body:
1. Emmons (CZE, 400)
2. Pešková (SVK, 397)
3. Evesque (FRA, 398)
4. Šostková (CZE, 396)

(sos)